Hlavní navigace

GISTin Up podpoří start-upy, při výběru se bude hodnotit i celospolečenský přínos projektu

21. 4. 2016

Sdílet

 Autor: ali
Pro první fázi je na podporu nových řešení a projektů připraveno 700 milionů Kč, hledají se talenty nejen z Česka, ale z celé střední a východní Evropy. Díky partnerství s US Market Access Centre budou mít podpořené start-upy přístup přímo do Silicon Valley.

Za vznikem projektu a společnosti GISTin Up stojí jeho zakladatelé Karel Janeček a Jan Nekovář, kteří si dali před více než půl rokem za cíl vybudovat nejen silný a kvalitní inkubátor přesahující hranice naší republiky, ale zároveň ho postavit na trvalých hodnotách rozvoje. Společným cílem je vybudovat v pražském Karlíně platformu (inkubátor), která by přilákala a podpořila rozvoj nejen českých, ale i zahraničních projektů. Vzájemnou spoluprací s dalšími inkubátory chce GISTin Up poskytovat služby v regionu celé východní a střední Evropy. Tím se ovšem nemyslí jen postkomunistické státy, cílovými zeměmi je třeba i Rakousko nebo Německo.

 

GISTin Up se zaměří na co nejrychlejší rozvoj nových startupových projektů, nových firemních produktů a řešení a na rozvoj talentů i jejich kariéry. Vzhledem k tomu, že osobnost Karla Janečka má i svůj filtantropický rozměr, nepřekvapí ani to, že možný vinanční výnos není jediným kritériem pro spolupráci. „Z pohledu startupové scény klademe silný důraz na celospolečenský přínos projektu, na silný osobní rozvoj jeho nositele a na vytvoření prostředí, které umožní rychle a jednoduše začít. Naše služby tak poskytujeme jak začínajícím idealistům, tak i již připraveným startupům k národní či globální akceleraci nebo nositelům patentu či užitného vzoru a to bez jakéhokoliv oborového či podnikatelského omezení,“ doplnil V.Šubert.

 

„S firmami a projekty z České republiky i regionu visegrádské čtyřky, mám já osobně i společnost US Market Access Center (USMAC) dlouholeté a pozitivní zkušenosti. Vždy, když jsme pracovali s českými začínajícími firmami, udělala na nás veliký dojem kvalita i technické dovednosti jejich pracovníků a také podnikatelský duch, se kterým jsme se setkávali,“ zdůvodňuje účast v tomto projektu Chris Burry, jeden z výkonných ředitelů společnosti USMAC, který je pověřen řízením aktivit USMAC realizovaných ve spolupráci se skupinou GISTin.

soutez_casestudy

 

Přestože oficiální spuštění bylo ohlášeno teprve dnes, na podpoře několika projektů se již pracuje. Prvním konkrétním předmětem spolupráce je projekt aplikace Shipvio, která na on-line tržišti logistických služeb propojí odesílatele přeprav přímo s dopravci.

Byl pro vás článek přínosný?