Hlavní navigace

ICT ve zdravotnictví: Jaké jsou výzvy digitalizace českého zdravotnictví?

17. 1. 2024

Sdílet

 Autor: Internet Info
Zajištění komplexní kyberbezpečnosti, digitalizace ve zdravotnictví, novinky na poli IT systémů a platforem, potenciál AI a právní rámec pro nasazování nových technologií ve zdravotnických zařízeních nejen to má na mušce letošní konference ICT ve zdravotnictví.

Jak je na tom digitalizace českého zdravotnictví a jakou podporu má od státní správy? Jaký je skutečný potenciál umělé inteligence?Nejen to jsou témata konference ICT ve zdravotnictví. Řeč bude výzvách a rizicích eHealth, telemedicíny, bio- nebo nanotechnologií a právním rámci pro nasazování nových technologií ve zdravotnických zařízeních. Ukážeme si novinky na poli zdravotnických IT systémů a platforem, i nejúčinnější metody zajišťování kyberbezpečnos­ti zdravotnických systémů a nezdolné ochrany dat.

Sejdeme se 22. února v pražském hotelu Don Giovanni. Ještě do konce ledna můžete využít zvýhodněnou cenu za včasný nákup vstupenky, a to pouze za 1 290,–. 

Na jaké přednášky se můžete těšit:

Role Národního centra elektronického zdravotnictví v digitalizaci zdravotnictví

O projektech zaměřených na eHealth, které jsou nebo budou podpořeny v aktuálním programovém období v rámci Národního plánu obnovy a IROP, a to jak ve zdravotnických zařízeních, tak na centrální úrovni, bude mluvit Martin Zeman z Ministerstva zdravotnictví.

Pohledem legislativy: Cloud a nové technologie ve zdravotnictví

Cloudová řešení, umělá inteligence a další nové technologie jsou dnes běžnou součástí poskytování zdravotní péče. Prezentace Jany Pattynovové z PIERSTONE vás provede právním rámcem a legislativními požadavky pro nasazování těchto technologií ve zdravotnických zařízeních, včetně ochrany soukromí, kybernetické bezpečnosti, regulace ve zdravotnictví a regulace umělé inteligence.

Vnitřní navigace v budovách a areálech zdravotnických zařízení

Jak zlepšit orientaci návštěvníků v budovách a areálech zdravotnických zařízení díky vnitřní navigaci CUE, která naviguje uživatele pomocí chytrých telefonů jen pomocí QR kódu bez nutnosti stahování aplikace, ukáže Jaroslav Dibitanzl z CUE.

Chytrá licenční řešení

Martin Predný, ředitel společnosti PREDNY SLM, bude mluvit o možnostech digitální recyklace softwarových assetů ve veřejném sektoru a úsporách s tím spojenými.

Bezpečnost a analýza s jednotným agentem

Centrálně řízená správa bezpečnosti vám pomůže efektivně chránit vaše aktiva. Jednotného bezpečnostního agenta využívajícího strojové učení s pokročilou ochranou před malware, s kontrolou konzistence souborů, s analýzou rizik včetně remediace nebo třeba s aplikačním patch managementem představí Pavel Škorpil z Country Partner Bitdefender ČR & SK.

Co kybernetickou a informační bezpečností vlastně ve zdravotnictví chráníme?

Odpověď na uvedenou otázku odhalí odborník na kybernetickou bezpečnost Aleš Špidla. Její pochopení a uvedení do praxe je ale mnohem složitější, než se zdá.

Malé levné kroky k velké bezpečnosti

Přednáška Stanislava Simandla z MyCom Solutions se zaměří na potřeby bezpečnosti a motivace, včetně legislativních požadavků a rizik spojených s výpadkem služeb a ztrátou dat. Poukáže na praktické problémy implementace bezpečnostních opatření, zejména na motivace dodavatelů, IT manažerů a pracovníků a postoj top managementu.

soutez_casestudy

Hyperkonvergovaná infrastruktura a bezpečnostní analýza síťového provozu

Proč je analýza provozu základním stavebním kamenem vaší kybernetické bezpečnosti? V přednášce Ondřeje Hubálka z GreyCortex a Zdenka Kopty z TAKTIK vás čeká analýza síťového provozu z pohledu nástroje GREYCORTEX Mendel. Uslyšíte výhody a různé aspekty nasazení hyperkonvergované infrastruktury Nutanix, včetně případových studií. 

Konference ICT ve zdravotnictví: Digitalizace zdravotnictví je určená jak vedení nemocnic, zdravotnických zařízení a pojišťoven, tak lékařům, konzultantům, IT a bezpečnostním pracovníkům. Její program, na kterém průběžně pracujeme, naleznete na stránkách akce, kde se můžete i zaregistrovat. Těšíme se na vás 22. února v pražském hotelu Don Giovanni

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku