Hlavní navigace

Inspirace pro změny: Jak zvládnout měnící se byznys?

23. 4. 2014

Sdílet

 Autor: © ShkYo30 - Fotolia.com
Česká pobočka Asociace ACCA pořádala konferenci ze série Accountants for Business, jejímž hlavním tématem byly trendy dopadající na byznys a jeho podobu v 21. století.

Globalizace, technologické inovace, klimatické změny – to je výčet pouze několika málo velmi širokých pojmů, s nimiž jsou dnešní firmy konfrontovány. Doléhá na ně mnohostranný tlak k okamžitému řešení těchto oblastí – často bez možnosti hlubšího zkoumání povahy a skutečných důsledků těchto problémů. Jak ale rozpoznat, co je z pohledu konkurenční výhody důležité a co ne? Jaký typ změny v organizacích evokovat a jak je provést?

 

 O bigdatech ještě uslyšíme

„Dnešním firmám pomůže pouze rychlost reakce a mimořádná přizpůsobivost na okolní prostředí. To totiž chrlí trendy tak rychle, že často nezbývá čas věci beze zbytku prozkoumat a vyřešit. V takovém byznysovém prostředí začíná opět sehrávat klíčovou roli manažerská intuice, která jde ruku v ruce s talentem a zkušenostmi,“ uvedla Kateřina Benešová, ředitelka ACCA pro Česko, Slovensko a Maďarsko. 

Firmy jsou stále více konfrontovány s nestrukturovanými úkoly a cíli. Zvládání a využití tzv. velkých dat (big data) ve financích, obchodě a marketingu je pouze jedním z příkladů, zaznělo na konferenci ACCA. „Firmy musí své lidi připravovat na změny, které jim jejich profese stále častěji přináší. Tradiční procesy ve firmách se totiž vlivem trendů z mnoha oblastí mění současně. Je velmi těžké, ale také mimořádně důležité, udržet si přehled a neutonout v procesu přerodu organizací,“ dodala Benešová.

 

 

 

soutez_casestudy

 

 

Byl pro vás článek přínosný?