Hlavní navigace

Jak snadno spravovat velké objemy dynamicky vznikajících dat

4. 11. 2011

Sdílet

Společnost Oracle oznamuje dostupnost databáze Oracle NoSQL a nabízí ji ke stažení v rámci své sítě Oracle Technology Network. Verze Community Edition je k dispozici pod licencí open source.

Databáze Oracle NoSQL umožňuje zákazníkům snadno spravovat velké objemy dynamicky vznikajících dat, například statistiky webů a záznamy webových protokolů, data produkovaná v sociálních sítích a mobilními aplikacemi nebo údaje generované ze senzorů a chytrých měřících zařízení.

Databáze NoSQL je součástí portfolia Big Data společnosti Oracle, tedy produktů a technologií určených pro zpracování velkých objemů dat. Oracle nabízí k databázi NoSQL podporu na úrovni, kterou požadují uživatelé v podnikovém sektoru. 

 

Nepřetržitá dostupnost kritických instancí...

Jednoduchý datový model klíč-hodnota (key-value), vysoká dostupnost a škálovatelnost umožňují, aby se databáze Oracle NoSQL stala vysoce efektivním úložištěm dat. Ta jsou uložena v jednoduchém flexibilním formátu, a databáze proto představuje ideální řešení umožňující rychlý vývoj a nasazování aplikací. Tím se databáze Oracle NoSQL liší od většiny konkurenčních platforem, pro něž se aplikace vytvářejí obtížně vzhledem k problémům s konzistencí a aktualizací vícenásobných kopií týchž dat. Vývojáři aplikací pak musejí sami psát kód, který zajistí konzistenci. Databáze Oracle NoSQL naopak tuto funkcionalitu poskytuje sama a vývojáři mohou navíc příslušnou funkci konfigurovat tak, aby vyhovovala rozdílným potřebám různých aplikací. Ve srovnání s konkurenčními řešeními lze databázi Oracle NoSQL rovněž snadno nainstalovat, konfigurovat a spravovat. Společnost Oracle poskytuje k databázi kvalitní podporu, která se opírá o rozsáhlé zkušenosti a kvalifikaci Oraclu ve správě podnikových dat. Zákazníci se proto mohou spolehnout na nepřetržitou dostupnost kritických databázových instancí (procesy pro správu databáze a pro zajištění přístupu k uloženým datům). 

Databázi Oracle NoSQL lze snadno spravovat pomocí webové konzole a přístupného rozhraní (API). Nástroje pro správu automatický řídí a monitorují topologii, vyvažování zátěže, výkon, události a výstrahy. Téměř lineární škálovatelnost, propustnost a latence znamenají, že databáze se hodí pro široké spektrum úloh z hlediska jejich typu i rozsahu.

Databáze Oracle NoSQL a další produkty z řady Big Data přestavují komplexní end-to-end řešení pro zpracování velkých objemů dat, jejich získání, organizaci a analýzu. Společnost Oracle tak jako jediný dodavatel může zákazníkům zajistit maximalizaci přínosů z „Big Data“ přístupu napříč celým podnikem. 

 

Zdroj: Oracle

 

CS24

Foto: data © Nmedia - Fotolia.com

 

Byl pro vás článek přínosný?