Hlavní navigace

Krize bydlení: konference Hypotéka 2019 opět přinese diskuze s odborníky

17. 9. 2019

Sdílet

 Autor: © Unclesam - Fotolia.com
Českým hypotečním prostředím za poslední rok otřášlo několik zásadních změn v oblasti regulace, výkladu legislativy i trhu rezidenčních nemovitostí. Aktuální propad objemu nově sjednaných hypotečních úvěrů má mnoho příčin a komplexní odpovědi na aktuální otázky lze najít pouze v odborné diskuzi napříč trhem a obory. Přední české i slovenské odborníky proto do Prahy přináší konference Hypotéka 2019.

Setkání zahájí generální ředitel Hypoteční banky, Jiří Feix, prezentací na téma Jaká jsou pravidla přežití v současné válce o klienta? a do diskuze o situaci na českém a slovenském hypotečním trhu se k němu mj. zapojí i Jan Frait z České národní banky a Marek Ličák z Národné banky Slovenska.

 

Další bloky se budou věnovat digitalizaci hypotečního produktu i problematice předčasného splacení hypotéky a výkladu účelně vynaložených nákladů a k panelovým diskuzím se připojí např. Michael Pupala z Wüstenrot Financial Group, Filip Hanzlík z ČBA, Vojtěch Belling z ČNB či Jan Sadil z ČSOB.

 

Odpolední program konference se zaměří na (ne)dostupnost bydlení a příčiny i dopad aktuálního vývoje trhu nemovitostí. Krize bydlení se nedotýká pouze tržních hráčů a poskytovatelů hypoték, závěrečný blok se proto bude věnovat pohledu klienta a socioekonomickým i urbánním souvislostem.

 

Rozdílnosti i podobnosti situace na slovenském hypotečním trhu nám může být v mnohém příkladem i varováním, a proto se do diskuzí s českými odborníky připojí mimo Marka Ličáka z NBS také Peter Golha z Tatra banky a Zdenko Štefanides z VÚB.

Již třináctý ročník konference Hypotéka proběhne 26. září v hotelu Andel’s na pražském Smíchově. Této přední lokální akce na aktuálními témata hypotečního trhu se každoročně účastní vrcholní představitelé bank, stavebních spořitelen, technologických i poradenských společností.

 

Více informací:
- stránky konference

- program

FIN24

 

CFO World je mediálním partnerem akce.

Byl pro vás článek přínosný?