Hlavní navigace

Počet členů Asociace certifikovaných účetních (ACCA) se blíží tisícovce

9. 11. 2014

Sdílet

ACCA rozšířila své řady o 54 nových členů, kteří získali mezinárodně uznávaný titul ACCA. Seniorním titulem FCCA, který asociace uděluje po pěti letech těm členům, jež absolvují další vzdělávání a dodržují etické principy, se může nově prokázat 25 profesních účetních.

„Skloubit pracovní a mnohdy i rodinné povinnosti s náročným studiem v angličtině není úplně jednoduché. Nicméně těm, kteří kromě své účetní profese skvěle zvládnou i studium ACCA a získají celosvětově uznávaný titul, se otevírají zcela nové profesní možnosti, velmi často i v zahraničí. Jsme proto velmi rádi, že můžeme také dnes poblahopřát našim nejlepším studentům, kteří se za poslední půlrok umístili na předních místech v rámci celosvětového hodnocení zkoušek ACCA“, říká Kateřina Benešová, ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

 

České hlavy jsou úspěšné

Nejlepšími studijními výsledky za poslední půlrok se může pochlubit Miroslav Boček, který se z téměř 17 400 studentů ACCA umístil na sdíleném 6. místě, zkouška Corporate and Business Law. Andrea Tršová se mezi 23 022 studenty zařadila na sdílené 12. místo, zkouška Performance Management, a třetici nejlepších studentů za tento půlrok uzavírá Pavlína Němcová, která se mezi 22 279 studenty probojovala na sdílené 13. místo, zkouška Business Analysis.

Cloud24

Od dubna letošního roku získalo členství v ACCA 54 finančních profesionálů a rozšířilo tak celkový počet členů na 975. Seniorní FCCA titul byl za poslední půl rok udělen 25 členům a celkově ho již získalo 568 finančních manažerů a ředitelů z České republiky. Celosvětově má ACCA jako největší mezinárodní profesní organizace účetních na 170 000 členů a 436 000 studentů.

 

Byl pro vás článek přínosný?