Hlavní navigace

Problémy Samsungu by se mohly opakovat

14. 10. 2016

Sdílet

 Autor: © Alx - Fotolia.com
Samsung není „dobrou příležitostí k nákupu“ kvůli možnému poškození pověsti. S blížícím se svátkem singles se Alibaba projevuje jako potenciální příležitost k nákupu.

Pro obchodníka není nic lepšího než prudký pokles a výhodná koupě bývalého miláčka trhu, jaký právě teď zasáhl společnost Samsung - ten by mohl vzbudit zájem řady rebelů na trhu. Dle mého názoru by však bylo lepší takovému pokušení nepodlehnout.

 

O Samsungu se hodně mluví a během léta došlo k dlouhým obchodům, které jsme opustili těsně předtím, než propukla kontroverze kolem baterií modelu Galaxy Note 7. Myslím si, že pokud jde o značku Samsung, byla pověst jihokorejského giganta značně poškozena a objevují se otazníky kolem kvality. Firemní investoři jsou vůči Samsungu dost opatrní. Stalo se to jednou, může se to opakovat.

 

Nemyslím si, že je zde příležitost k nákupu. Pokud cena akcií klesne pod 650, pak je tu obrovský prostor pro další pokles. Apple na druhou stranu, může pokračovat v získávání bodů právě na neštěstí svého konkurenta, protože fiasko kolem modelu Galaxy 7 Note ostře mění názor na kritizovaný model iPhone 7, který se po uvedení na trh 7. září dočkal spíše vlažných ohlasů.

Doporučuji se zaměřit také na čínského obra v oblasti online prodeje, a to společnost Alibaba, která získává na síle před svátkem singles 11. listopadu. V tomto období Alibaba obvykle prosperuje, jak může dosvědčit každý, kdo si pamatuje na obrovskou počáteční veřejnou nabídku v září 2014. V posledních týdnech došlo k určitému poklesu, ale jakmile dnes newyorská burza otevře, budu nakupovat dlouhé pozice Alibaby.

FIN24


Autor je vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank

 

Byl pro vás článek přínosný?