Hlavní navigace

Řízení rizik? Ano, systematicky…

16. 9. 2011

Sdílet

Řídíte se metodou pokus-omyl? Čekáte, co vám poradí intuice, co řekne váš vnitřní hlas? Anebo vyvozujete závěry na základě hrubých odhadů? Tohle k efektivnímu řízení už dávno nestačí. Potenciální rizika je nutné systematicky identifikovat a na základě toho pak i eliminovat.

Controller-Institut reaguje na zájem top manažerů a přináší nový cyklus s názvem Risk Management. „Cyklus jsme se snažili sestavit tak, aby přinesl účastníkům základní orientaci v terminologii k řízení rizik,“ říká Olga Cechlová, jednatelka Controller-Institutu. „Zachycuje nejnovější trendy v této oblasti a ukazuje možnosti komplexního řešení z různých úhlů pohledu. Pro účastníky je také přínosné, že si mohou vyslechnout možné postupy řešení na konkrétních příkladech z praxe. Právě na praxi klademe největší důraz – praktické ukázky řešení jednotlivých částí risk managementu pomůžou účastníkům najít inspiraci pro konkrétní kroky v jejich firmách.“ 

A kdo jsou hlavní zájemci o cyklus? „Primárně je určen pro vedoucí pracovníky ze všech oblastí řízení podniku. Ze zkušenosti víme, že na jednotlivé semináře chodí manažeři z oblastí risk managementu, controllingu a financí, akcionáři i vlastníci podniku, ale také pracovníci z interního auditu, účetnictví a treasury,“ vysvětluje projektová manažerka cyklu, Irena Valenčíková. 

Cyklus Risk Management se skládá z pěti povinných a dvou povinně volitelných seminářů. Na konci čeká účastníky zkouška; po jejím úspěšném složení získávají absolventi mezinárodně uznávaný certifikát od společnosti International Education Society (IES) a certifikát Controller-Institutu. První seminář z tohoto cyklu, Zvyšování hodnoty podniku, začíná za již několik dní.

 

 

Zdroj: Controller-Institut

 

Foto: © sgursozlu - Fotolia.com

Byl pro vás článek přínosný?