Hlavní navigace

Videokonference nabízejí to, co CFO chtějí – úsporu nákladů a růst efektivity

24. 4. 2013

Sdílet

 Autor: Cisco
Podle výzkumu, který pro společnost Cisco v závěru loňského roku provedla agentura GfK, má videokonferenční technologie k dispozici už 40 % dotázaných firem. Patříte mezi ně?

Finančních manažeři a ředitelé v mnoha společnostech mají v poslední době více práce. Často totiž na jejich bedra spadnou povinnosti, které dříve zastávali techničtí ředitelé. Mohou za to nové trendy v IT, které umožňují celou řadu informačních technologií a služeb outsourcovat, jako jsou datová centra a cloud. Povinností finančních specialistů je pak zabezpečit fungování a maximální efektivitu nejen celého podniku ale už i IT. Nyní však mají v rukách technologický nástroj, který jim pomůže zvýšit efektivitu fungování celého podniku a snížit provozní náklady. Tím nástrojem jsou videokonferenční technologie, které výrazně omezí služební cesty a usnadní a urychlí komunikaci. Podle výzkumu, který pro společnost Cisco v závěru loňského roku provedla agentura GfK, má videokonferenční technologie k dispozici už 40 % dotázaných firem. Patříte mezi ně?

 

Používání moderních nástrojů pro komunikaci na dálku (mezi které videokonference patří) je obzvláště časté mezi vrcholovými manažery, kteří si cení vlastního času – alespoň jednou denně je využívá téměř 70 % z nich.

„Rostoucí obliba videokonferencí je logická. Při služební cestě musíte počítat s náklady na pohonné hmoty a amortizaci firemního auta, a navíc se značnou spotřebou času. Ten je při řízení tráven neproduktivně a firmy si uvědomují, že jim tím vznikají další ztráty,“ říká Jan Račanský, produktový specialista ve společnosti Cisco. „Kvalitní videokonference a systémy teleprezence dnes umožňují setkání plně srovnatelné s osobním jednáním, zážitek je při nich velmi reálný, doslova jako naživo,“ doplňuje Jan Račanský.

 

„Jako naživo“ je také název nové webové stránky, kterou pro zájemce o teleprezenční řešení připravilo Cisco. Zároveň na ní přichází s akcí, která má podpořit širší využívání videokomunikace v českých firmách: umožňuje jim pořídit základní sadu pro videokonference za velmi atraktivních podmínek. Za cenu začínající pod hranicí sto tisíc korun získají profesionální videokonferenční řešení pro zasedací místnost zahrnující jak samotnou videokonferenci, tak i nezbytné příslušenství jako je LCD panel, ozvučení, řiditelnou kameru a skupinový mikrofon.

Videokonference Cisco

Jak dále vyplynulo z výzkumu Cisco, uživatelé videokonferencí jako jejich největší výhodu uvádějí lepší a rychlejší komunikaci (25,4 % respondentů), flexibilitu (23,7 %) a úsporu času (21,2 % odpovědí). „Zkušenosti ukazují, že při intenzivním využívání videokonferencí se návratnost takového řešení pohybuje v řádu několika měsíců. Pokud vezmeme v úvahu například obvyklou trasu Praha – Brno, kterou často i několikrát v měsíci jezdí řada manažerů či obchodních zástupců, jen náklady na pohonné hmoty snadno přesáhnou tisíc korun. S připravovanou rekonstrukcí dálnice D1 se navíc podmínky ještě zhorší.

Kromě personálních videokonferencí a těch pro zasedací místnosti však existuje řada dalších typů, které odpovídají vždy konkrétním potřebám uživatelů. Například speciální teleprezenční místnosti, zařízení pro specifické oblasti jako jsou telemedicína a distanční vzdělávání nebo pro používání videokonferencí v náročných „polních“ podmínkách. K dispozici jsou samozřejmě i řešení pro laptopy a ostatní mobilní zařízení, která představují další pilíř pro podporu efektivity fungování firmy.

ICTrocenka

 

Než tedy příště zadáte výběrové řízení na rozšíření flotily služebních vozů nebo až budete hledat místa, kde snížit náklady, podívejte se na web www.jakonazivo.cz a přečtěte si, kolik času a peněz by vám mohla ušetřit videokonference. Vyplatí se to.

Byl pro vás článek přínosný?