Hlavní navigace

Vítězi soutěže HSBC International Business Awards se staly společnosti Fermat CZ a Bednar FMT

9. 6. 2015

Sdílet

 Autor: HBSC Praha
Pražská pobočka vyhlásila vítěze 1. ročníku soutěže HSBC International Business Awards, kterou banka HSBC podporuje české exportéry a jejich schopnost etablovat se na zahraničních trzích. Vítězem kategorie Mezinárodní inovace se stala společnost Fermat CZ, v kategorii Naděje českého exportu zvítězila společnost Bednar FMT.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v rámci galavečera ve Velkém kongresovém sále České národní banky, kterým provázela moderátorka Daniela Písařovicová. Ocenění pro vítězné společnosti předal generální ředitel české pobočky HSBC Bank Michael Hordley ve dvou kategoriích. V kategorii Naděje českého exportu zvítězil výrobce zemědělské techniky Bednar FMT, jehož exportní projekt míří do Jihoafrické republiky. V kategorii Mezinárodní inovace pak zvítězila firma Fermat CZ, a to se svým projektem expanze na strojírenský trh Severní Ameriky prostřednictvím akvizice jedné z lokálních společností.

 

„Jsme velmi rádi, že při prvním ročníku soutěže HSBC International Business Awards se nám podařilo ocenit takto kvalitní a inovativní exportní projekty,“ uvedl Michael Hordley, generální ředitel  HSBC Bank plc – pobočky Praha. „Věříme, že se nám tímto projektem podaří přispět k dalšímu rozvoji českého exportu, který je jedním z hnacích motorů růstu otevřené české ekonomiky.“

 

Vítězné společnosti získaly atraktivní ceny – mohou využít konkrétní podporu odborníků z  HSBC Česká republika, zaměřující se na trendy a nástroje mezinárodního obchodu, cash management a řízení rizik vyplývajících ze směnných kurzů. Využít mohou také manažerské a právní poradenství od partnerů soutěže – EY a White & Case. Součástí výhry je navíc možnost účasti na některé z mezinárodních konferencí, pořádaných skupinou HSBC, s příležitostí navázat cenné kontakty a zvýšit úspěšnost exportního úsilí.

 

Součástí soutěže HSBC International Business Awards byl i odborný seminář, připravený ve spolupráci s partnery HSBC. Seminář poskytl českým vývozcům praktické rady a užitečné informace ohledně exportu do atraktivních zahraničních destinací. Uskutečnil se 23. 2. 2015 v Praze a účast byla otevřena nejen firmám, které se do soutěže přihlásily, ale i dalším společnostem, které na zahraniční trhy vyvážejí nebo se vyvážet chystají.

 

Soutěž HSBC International Business Awards proběhla za podpory partnerů společností EY, White & Case, EGAP, Svazu průmyslu a dopravy České republiky, České exportní banky a nově i sdružení Czech Top 100.

 

soutez_casestudy

 

Na fotografii (zleva doprava): Vojtěch Bednář, výrobní ředitel společnosti Bednar FMT, Michael Hordley, CEO HSBC Bank plc – pobočka Praha a Tomáš Slavík, finanční manažer společnosti Fermat CZ

Byl pro vás článek přínosný?