Hlavní navigace

Vzniká síť makléřů napříč kontinentální Evropou

14. 4. 2011

Sdílet

Společnost MARSH vstoupila do strategického partnerství s INSIA, aby společně vybudovali síť makléřů napříč kontinentální Evropou. Partnerství zkombinuje portfolia klientů a rozšíří síť makléřů INSIA.

Marsh, přední světový pojišťovací makléř a poradce v řízení rizik, v úterý oznámil, že se dohodl se sítí pojišťovacích makléřů INSIA se sídlem v Praze, na podpoře rozvoje této sítě v České republice, Slovensku a dalších evropských zemích. Obě firmy budou společně zvyšovat svůj podíl na trhu firemního a občanského pojištění v celé Evropě. Marsh získal zároveň jako součást dohody 15% akciového podílu v INSIA.

Více než 900 členů sítě INSIA působících ve 175 kancelářích v České a Slovenské republice využívá ke své činnosti unikátní technologickou platformu YETI. INSIA patří mezi největší pojišťovací makléře v obou zemích a udržuje si vedoucí pozici v segmentu středních a malých firem a občanských pojištění.

Luděk Menčík, generální ředitel a jednatel MARSH k tomu řekl: „Jsme nadšeni naším spojenectvím s INSIA a chceme jí pomáhat uspět na rychle se rozvíjejícím trhu kontinentální Evropy, kde vidíme obrovskou tržní příležitost. Zejména se těšíme na spolupráci při zavádění a aplikování jejich síťového řešení, které je založené na vlastní technologii a know-how, do dalších evropských zemí. Tato spolupráce je součástí globální strategie Marsh, kterou je posílení přítomnosti v oblasti pojištění středních a malých firem.“

Petr Marek, předseda představenstva INSIA, uvedl: „Strategické partnerství INSIA a Marsh ocení naši partneři i klienti. Spolupráce s největším světovým pojišťovacím makléřem zásadně urychlí vstup INSIA do zahraničí a pomůže rozšířit počet produktů a služeb, které v sektoru SME nabízíme. Členové sítě INSIA získávají prostřednictvím Marsh exkluzivní přístup k nejmodernějším produktům firemních a občanských pojištění a na mezinárodní pojistné trhy.“

Ivan Špirakus, místopředseda představenstva INSIA, uvedl: „Těšíme se na budování sítě v Evropě s podporou Marsh. Znalosti a kapacity společnosti Marsh pomohou našim členům pojistit i složitá a komplexní rizika svých klientů. Naše členské firmy získají taktéž zásadní konkurenční výhodu v přístupu ke zkušenostem a odborným znalostem specialistů Marsh“.Marsh a INSIA budou v České i Slovenské republice i nadále působit nezávisle pod svými značkami.

 

Zdroj: Marsh

soutez_casestudy

 

 

Byl pro vás článek přínosný?