Hlavní navigace

Zpřísnění podmínek pro zaměstnávání cizinců ze zemí mimo EU

10. 4. 2012

Sdílet

Od července letošního roku se na základě metodického pokynu vydaného Ministerstvem práce a sociálních věcí pro krajské pobočky úřadu práce zpřísní podmínky pro zaměstnávání cizinců ze zemí mimo EU.

Na volná pracovní místa určená pro zaměstnance s nižší kvalifikací než je ukončené středoškolské vzdělání s maturitou se již nebudou vydávat nová pracovní povolení. Zpřísní se rovněž podmínky pro cizince, kteří již pracovní povolení mají.

Úřad práce začal v této souvislosti požadovat od cizinců doklady potvrzující dosaženou úroveň vzdělání. Tyto dokumenty mají být dle požadavků úřadu nostrifikovány, tj. dosažený stupeň zahraničního vzdělání musí být uznán českými úřady.

Ministerstvo k výše uvedené problematice vydalo tiskovou zprávu, ve které uvádí, že pobočky úřadu práce mají při vydávání nových povolení k zaměstnání vždy zohledňovat aktuální sezónní i dlouhodobé ekonomické potřeby jednotlivých zaměstnavatelů. Úřad práce povolení k zaměstnání vydá (popř. prodlouží stávající povolení), pokud by jejich nevydání nebo neprodloužení doby platnosti způsobilo vážné ekonomické ohrožení zaměstnavatele, jež by vedlo k rušení pracovních míst a propouštění stávajících zaměstnanců. 

 

Zdroj: KPMG

soutez_casestudy

 

Foto: © Strezhnev Pavel - Fotolia.com

Byl pro vás článek přínosný?