Hlavní navigace

15. Controllingové fórum se kvapem blíží

9. 5. 2012

Sdílet

Chcete se Controllingového fóra či doprovodného workshopu zúčastnit? Odpovězte na tři otázky a vyhrajte volný vstup v hodnotě 17 200 Kč. 

Jubilejní 15. ročník má název Stagnaci navzdory – odhalování rezerv a příležitostí pomocí aktivního controllingu a přináší nabitý program. V dopolední části uslyšíte generálního ředitele Třineckých železáren, Jana Czudka, který na konkrétních příkladech z praxe ukáže, že je krizi možné vnímat také jako příležitost. Poté se ujme slova generální ředitel Inekon Group Josef Hušek, a také on ukáže, že krizi lze chápat jako výzvu k boji. 

Po těchto dvou přednáškách se můžete těšit na moderovanou diskusi. „S účastníky fóra bych chtěl pohovořit o tom, jak si stojí česká ekonomika a co ten současný stav znamená pro podniky,“ říká ředitel oddělení Consulting Deloitte, Luděk Niedermayer. Miloslav BjalekBarum Continental promluví o flexibilitě výrobní společnosti a Martin Kovalčuk z London market o tom, jak eliminovat strategická rizika. 

V rámci dopoledního programu dojde i na představení aktivit České asociace pro finanční řízení (CAFIN). 

 

Odpolední program bude jako obvykle rozdělen na dvě části:

* V sekci A vystoupí jako první Lubomír Kučera ze společnosti ČEZ – tématem jeho přednášky bude KPI´s jako nástroj vedení. Po něm vystoupí vedoucí controllingu z TRCZ, Jan Madzia: „Chtěl bych mluvit o programech pro hledání vnitřních rezerv a jak snižovat náklady. Zaměřím se proto na trvalou optimalizaci výrobních procesů, jak zvládnout osobní náklady a taky na docilování úspor režijních nákladů,“ říká. V sekci A dále vystoupí finanční ředitel Bochemie, Petr Sosík – porovná výhody a nevýhody Shared Services

* Sekci B začne přednáška Rostislava Sichy (Central Controlling Director, Mitas) na téma Když je cena na prvním místě: boj o zakázku a zákazníka. „Zaměřím se například na to, co by měl znát a co musí umět prodejce nebo jak vytvořit konkurenceschopné kalkulace a cenotvorbu,“ vypichuje R. Sicha zajímavé body své přednášky. Potom se představí Karel Kloboučník, který s účastníky fóra probere, zdali je lepší obchodovat nebo vyrábět a za jakých podmínek – jestli sami, nebo s dodavateli. Dále v sekci B vystoupí Tomáš Nekvapil, který nabídne téma vyvážení produkční kapacity na objem příležitostí z controllingového pohledu a Patrik Hužva (Emos Group), který se bude mimo jiné snažit vypočítat bod zvratu obchodního zástupce – tedy moment, kdy se firmě začne obchodník vyplácet. 

Odlehčenou tečku za celodenní konferencí udělá originální bublinová show v podání světového rekordmana a profesionálního bublináře Matěje Kodeše. 

Controllingové fórum se koná každý rok a představuje prestižní setkání finančních a ekonomických ředitelů, vedoucích controllingu a top manažerů českých a slovenských podniků. Hlavním cílem fóra je výměna zkušeností, názorů a otevřená odborná diskuse o aktuálních tématech či budoucích trendech moderního řízeni podniků. 

Letošní fórum se koná 13. června v Roztokách u Prahy. Další den, 14. června, se uskuteční doprovodný workshop o manažerských analýzách (hořké poznání nebo sladký sebeklam?), který zábavnou formou povede Tomáš Nekvapil, autor knihy Neptejte se účetních, jak řídit náklady. 

Více informací o konferenci naleznete na www.controlling.cz. Pro členy CAFIN je připravena bonusová cena.

 

 

PR koordinátor: tel.: +420 602 726 601, E-mail: andrea.popovova@controlling.cz 

 

Foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?