Hlavní navigace

ACCA dnes zahajuje internetový kurz o podnikání zdarma

Sdílet

Globální Asociace certifikovaných účetních ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) ve spolupráci s University of Exeter Business School a výukovou platformou FutureLearn představuje hromadný otevřený on-line kurz „Objevování podnikání ve společnosti“ (Discovering Business in Society). Osmitýdenní internetový kurz začíná 8. září a nabízí jedinečnou příležitost osvojit si zásady podnikání a řízení firmy.

 

Je přístupný každému kdekoli na světě 

Internetový kurz, který vznikl ve spolupráci s prestižní anglickou univerzitou, je určen všem zájemcům o podnikání, včetně vysokoškolských studentů, pracujících profesionálů, kteří usilují o získání praktických vědomostí o podnikání, lidí, kteří plánují návrat do práce, nebo komukoli, kdo se chce dále vzdělávat. Tento kurz může být také dobrým odrazovým můstkem pro ty, kdo chtějí začít svoji kariéru ve finančnictví a mají zájem o členství v ACCA. Je přístupný každému a kdekoli na světě bez věkového omezení.

Ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko Kateřina Benešová k tomu uvedla: „Tento internetový kurz má jednu zásadní výhodu, a sice velmi široký záběr. Nejenže umožní učinit první krůčky do finanční sféry s ACCA, ale může být stejně prospěšný i těm, kteří chtějí rozjet svoji vlastní firmu a mají zájem dozvědět se, co všechno je s tím spojeno. Nemluvě o zaměstnancích, kteří si chtějí osvojit nové dovednosti. Pakliže absolventi kurzu získané znalosti nevyužijí k rozvoji své kariéry nebo se z nich nestanou podnikatelé, odnesou si z něj alespoň vědomosti, jaké má podnikání význam pro společnost.“

 

Kurz Objevování podnikání ve společnosti obsahuje následující hlavní témata:

  • Účel a typy podniků
  • Proměnlivý svět podnikání
  • Ekologické a regulační faktory
  • Ekonomické faktory
  • Interní organizace a správa

První krůčky k účetnictví

Pokud se absolventi kurzu rozhodnou na jeho konci složit nepovinnou (a zpoplatněnou) zkoušku, může to být jejich první krok k tomu, aby se stali certifikovanými účetními a členy ACCA. Pokud nepovinnou zkoušku úspěšně absolvují, již nemusí skládat zkoušku ACCA F1, Účetní ve firmě.

Další informace o hromadném otevřeném internetovém kurzu v angličtině naleznete zde: Discovering Business in Society.

Úvodní video ke kurzu je ke zhlédnutí zde.

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?