Hlavní navigace

Asseco Solutions převzala další dvě společnosti

11. 4. 2012

Sdílet

Po nedávné integraci ARCON Technology se v těchto dnech staly součástí Asseco Solutions další dvě renomované softwarové společnosti. 2. dubna byla podepsána smlouva s JPN. consulting a 4. dubna s NZ SERVIS.

Společnost JPN. consulting byla řadu let významným partnerem systémů HELIOS. Mezi její zákazníky patří například Dopravní podnik Ostrava, Vítkovice Holding či Kordárna Plus. V kategorii Business Intelligence doplňují produktové portfolio vlastní software Charlie a mezinárodní produkt IBM Cognos. K Asseco Solutions přešel celý tým této společnosti, včetně jejího ředitele Jaromíra Papouška, a současně i výhradní práva ke zmíněnému vlastnímu systému.

NZ SERVIS je jedním ze dvou největších českých producentů softwaru pro oblast cel a pro komunikaci s veřejnou správou. Poskytuje též různé související služby, včetně poradenství, správy sítí či vývoje software na zakázku. V posledních letech zaznamenala společnost výrazný ekonomický růst. Jejím přechodem k Asseco Solutions se významně rozšíří portfolio služeb poskytovaných zákazníkům systémů HELIOS.

„Integrací obou těchto společností s kvalitními produkty, službami a především vysoce kvalifikovanými pracovníky máme v úmyslu zajistit rozšíření možností pro zákazníky systémů HELIOS i systémů obou společností, ale především kontinuitu pro budoucnost, kterou dnes může garantovat jen velká, silná společnost“ říká Stanislav Sýkora, generální ředitel Asseco Solutions ČR (o jeho současných aktivitách informujeme zde)

 

JPN. consulting

Společnost JPN. consulting s.r.o. byla založena v roce 2002 jako česká firma bez zahraniční spoluúčasti. Kořeny realizačního týmu JPN. consulting však sahají až do roku 1997. Realizační tým se podílel na řadě komplexních projektů implementace ERP systémů již v minulosti. Od svého založení byla společnost zaměřena na systémovou integraci. V roce 2003 se stává autorizovaným implementačním a obchodním partnerem pro produkty společnosti LCS International (nyní Asseco Solutions). V roce 2011 uzavírá partnerství s jedním z gigantů ICT, společností IBM, ohledně spolupráce při prodeji a realizaci projektů zaměřených na produkt IBM Cognos.

Činnost JPN. consulting je primárně zaměřena na oblast obchodu, výroby, dopravy a finančnictví v přímé souvislosti s produkty HELIOS Green, IBM Cognos a MIS Charlie.

 

NZ SERVIS

Firma působí na trhu v České republice od začátku devadesátých let. Zabývá se širokým spektrem činností z oblasti informačních technologií. Do portfolia jejích činností patří tvorba software pro komunikaci se státní správou, VAN operátor, vystavování elektronických certifikátů, kompletní IT správa firmy formou Outsourcingu. NZ SERVIS poskytuje svým zákazníkům také servis a poradenskou činnost v oblasti správy hardware a software a počítačových sítí. Zákazníci mohou získat také analýzu a návrh informačních systémů a software vytvořený na zakázku.

 

Zdroj: Asseco Solutions

 

Foto: © peshkova - Fotolia.com

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?