Hlavní navigace

Martin Novák ze společnosti ČEZ vítězem prestižní ankety Finanční ředitel roku 2011

12. 4. 2012

Sdílet

Výroční cenu Finanční ředitel roku vyhlásil Klub finančních ředitelů letos již po sedmé. Hlavním cílem udílení této prestižní ceny je ocenění mimořádných výsledků v oblasti finančního řízení a zvýšení prestiže, povědomí a významu finančního řízení pro úspěch každé společnosti.

Držitelem ocenění „Talent roku“, které uděluje Rada CFO Clubu, se stal Martin Vašek, člen představenstva a náměstek ředitele ve věcech finančních Hypoteční banky. Rada ocenila především jeho podíl na dosažení vynikajícího hospodářského výsledku 3,2 miliardy Kč v roce 2011, což je o 43 procent více než v roce předchozím.

V hlavní kategorii „Finanční ředitel roku“ vybírali vítěze členové CFO Clubu, Rada Klubu a dále též členové CFO Akademie (oslovení odborníci z prostředí bank a finančních institucí), a to hlasováním na stránkách www.cfoclub.cz, z osmi nominovaných, kteří zde byli podrobně představeni. Při nominacích přihlížela Rada CFO Clubu zejména k hospodářským výsledkům firmy, k podílu na řízení a ovlivnění výsledků společnosti nominovaným či ke zlepšení výkonnosti v oblasti finančního řízení.

Na třetím místě se umístila Helena Hostková, finanční ředitelka a členka představenstva společnosti ČEPRO. Nominována byla za implementaci systému SAP včetně změny některých interních procesů, nastavení procesů k řízení cash flow, revizi controllingového systému a nastavení nového systému reportingu a zahájení implementace manažerského informačního systému.

Druhé místo obsadil finanční ředitel společnosti PEGAS NONWOVENS Marian Rašík. Důvodem nominace byl zejména jeho podíl na přípravě strategie skupiny a zavedení systému řízení pracovního kapitálu s následným pozitivním dopadem na EBITDA společnosti.

Martin Novák, vítěz ankety Finanční ředitel roku 2011Vítězem a v pořadí již sedmým držitelem titulu „Finanční ředitel roku“ se stal Martin Novák, ředitel divize finance a místopředseda představenstva společnosti ČEZ. Nominací bylo oceněno především zajištění finanční stability Skupiny ČEZ v době krize, a to zejména díky správně uplatněné zajišťovací politice v oblasti prodeje elektřiny a zajištění kurzu CZK/EUR. Zásadní bylo také zachování stability ziskovosti, kdy ČEZ zůstal nejziskovější a nejméně zadluženou evropskou energetikou. Zohledněn byl také podíl na zajištění likvidity prodloužením krátkodobého směnečného programu, provedeno bylo také několik úspěšných zpětných odkupů dluhopisů s přefinancováním na delší horizonty splatnosti.

 

Ocenění předal loňský vítěz finanční ředitel společnosti České dráhy Michal Nebeský Dean Brabec, prezident Klubu finančních ředitelů a Managing Partner CEE společnosti Arthur D. Little (na titulním snímku vpravo s vítězem Martinem Novákem)

 

K příjemné atmosféře večera, kterým provázel Jiří Wrobel, přispěl i hudební doprovod v podání jazzové zpěvačky Betty Lee za doprovodu skupiny Cosmic People. Nechyběl samozřejmě ani raut doplněný ochutnávkou doutníků a vybraných druhů šampaňského.

 

Vyhlášení výsledků ankety „Finanční ředitel roku 2011“ předcházel workshop na téma "Jak může IT sloužit finančním ředitelům – nejlepší IT projekty v České republice". O zkušenosti s přínosy nasazení informačního systému PPROI Financial se s přítomnými finančními manažery podělil Radek Páleník, finanční ředitel společnosti Hanácké železárny a pérovny. Hana Žaludová, Change Manager ICT společnosti Letiště Praha následně prezentovala výsledky projektu „Samoodbavovací kiosky CUSS S3 na letišti Praha-Ruzyně“.

 

Letošní program akcí CFO Clubu pokračuje 13. června 2012 diskusním společenským večerem na téma „Očekávaný vývoj na kapitálových trzích“.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?