Hlavní navigace

ČEB podpoří obchod Papcelu do Ruska

25. 2. 2016

Sdílet

„Jsme velice rádi, že dozorčí rada potvrdila rozhodnutí představenstva financovat tento obchodní případ, který navazuje na dřívější úspěšnou spolupráci s ruským papírenským podnikem zaměřujícím se na výrobu dekorativního papíru. Česká republika díky tomu samozřejmě získá zajímavou možnost, jak podpořit vznik nových pracovních míst. To byl také jeden z důležitých aspektů, které jsme při rozhodování o poskytnutí úvěru zvažovali. V potaz jsme rovněž brali vysokou zaangažovanost českých dodavatelů na zakázce,“ říká generální ředitel ČEB Karel Bureš.

 

Projekt bude pojištěn u exportní úvěrové pojišťovny EGAP a jeho realizace začne ještě během letošního roku. Podle Papcelu financování projektů prostřednictvím exportního úvěru ČEB usnadňuje prosazování českých technologií a upevnění pozic na ruském trhu.

 

„Díky dlouhodobé spolupráci s ČEB se nám dařilo vstupovat na nové trhy v Evropě i mimo ni, vytvářet si tam nezbytné reference pro další expanzi a celkově zvyšovat naše objemy exportovaných dodávek. Všechny projekty, které ČEB financovala, zvýšily konkurenceschopnost našeho zákazníka díky vysoké kvalitě a výkonu jeho produkce po zprovoznění našich dodávek,“ zdůraznil člen představenstva společnosti Papcel Ivan Dzido.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?