Hlavní navigace

Centralizovaná databáze výběrových řízení žadatelů o dotace OP PIK spuštěna

5. 8. 2020

Sdílet

Centralizovanou databázi výběrových řízení žadatelů OP PIK, kteří vyhlašují zakázky podle Pravidel pro výběr dodavatele (PpVD), spustila Agentura pro podnikání a inovace (API) jako zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Podle nových pravidel budou od 1. října 2020 žadatelé a příjemci podpory v OP PIK povinni v této databázi uveřejňovat základní informace k zakázkám. Databáze tak umožní soustředit vybrané informace o zakázkách na jednom místě, usnadní potenciálním dodavatelům orientaci a celkově zvýší transparentnost celého výběru.

 

Od dnešního dne platí aktualizovaná Pravidla pro výběr dodavatele (PpVD) s účinností od 1. října 2020. Ta ukládají novou povinnost všem žadatelům a příjemcům podpory v OP PIK, uveřejňovat základní informace k vyhlašovaným zakázkám v databázi výběrových řízení na webových stránkách API https://zakazky.agentura-api.org/. Základní informace budou vždy obsahovat název zadavatele, název zakázky, lhůta pro podání nabídky a předpokládanou hodnotu zakázky.

 

„Nově spuštěná databáze soustředí informace o zakázkách žadatelů podpory z OP PIK na jednom místě. Potencionální dodavatelé tak získají o zakázkách lepší přehled. Databáze bude také odkazovat na profily jednotlivých zadavatelů, kde si teprve následně budou dodavatelé vyhledávat podrobné informace k výběrovému řízení. Cílem nově nastaveného systému je pak hlavně zvýšení celkové transparentnosti při výběru dodavatele v případech, kdy se zadavatel nemusí řídit zákonem o zadávání veřejných zakázek“, představuje nový nástroj Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?