Hlavní navigace

Datové schránky pro starší a pokročilé…

19. 2. 2010

Sdílet

Do poloviny února prošlo datovými schránkami rezortu justice přes 2 miliony datových zpráv (přesně 2 003 570 ke dni 15. 2.), přičemž celkově bylo za toto období poslaných zpráv v ČR 5,5 milionu (5 535 571 datových zpráv ke dni 14. 2. dle České pošty). Jediný projekt tak generuje více než 36 procent provozu, což svědčí o jeho rozsahu a důležitosti. 

Vzhledem k tomu, že v případě Ministerstva spravedlnosti ČR je ukládaných dokumentů obrovské množství a jejich význam je značný, nelze se v této oblasti spolehnout na jednoduchá řešení a bylo nutné začlenit do celého procesu také kvalitní Document Management System pro dlouhodobě efektivní správu dokumentů. Druhým podstatným bodem byl objem přijímaných a odesílaných dat. V rezortu justice je řada podání, která jsou vázána na velmi krátké lhůty (i jednotky hodin), ve kterých musí příslušný soud zareagovat. Společnost CCA proto musela vytvořit sofistikované řešení, které umožňuje co nejvíce rozprostřít stahování datových zpráv v čase. 

Vzniklo tím řešení společné pro všechny organizace rezortu, které tvoří mezivrstvu mezi Informačním systémem datových schránek a jednotlivými agendovými systémy na soudech a zastupitelstvích. Projekt byl po 8 měsících příprav uveden do ostrého provozu v listopadu 2009, a to včetně integrace s 10 informačními systémy soudů, státních zastupitelství a dalších organizací v rámci justice, kterých bylo celkem 198. 

Robustní systém sestává z aplikačního serveru Oracle WebLogic Application Server, který zajišťuje komunikaci s ISDS, a řešení pro správu obsahu Oracle Universal Content Management, kde jsou uchovávány všechny příchozí a odchozí zprávy.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality