Hlavní navigace

Do Česka přichází digitální makléř Fingo

14. 5. 2019

Sdílet

Fingo sází na moderní technologie a efektivní propojení online financí s reálnými zprostředkovateli. “Tradiční společnosti neumí zákazníka na internetu obsloužit v reálném čase. My ale ano. Díky platformě, kterou naši poradci využívají, mohou komunikovat s klienty v čase zásadních životních rozhodnutí, jako je například výběr hypotéky. A to je efektivní pro obě strany,” říká Jan Steinbauer, CEO Fingo, který dříve působil jako obchodní ředitel ChytryHonza.cz a spoluzakládal síť poradců Bonnet.

 

Koncový zákazník tak získá nejen přehledné online srovnání a nabídku kvalitních produktů, ale také specialistu, který zajišťuje profesionální servis finančních služeb zdarma. “Po 15 letech v pojišťovnictví a poradenství vím, že úspěšný byznys je o lidech. Proto stavíme Fingo především na týmu schopných a úspěšných lidí, kteří mají společné hodnoty, odvahu zkoušet nové věci a používají selský rozum,” dodává Steinbauer.

 

Do České republiky vstupuje Fingo ve spolupráci s největším českým poradenským brokerpoolem Broker Trust, díky kterému se dokáže rychle adaptovat na podmínky tuzemského trhu. Vstup na český trh je navíc pomyslným uzavřením kruhu, protože slovenské Fingo má částečně i české kořeny. Jedním z investorů je Lukáš Novák, předseda představenstva skupiny InTeFi Capital, která je kromě fintech projektů aktivní v segmentu IT a knih.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality