Hlavní navigace

Do společnosti Vivantis vstupují investoři

1. 12. 2014

Sdílet

Společnost Vivantis nadále povede Martin Rozhoň. Společnost Vivantis během své třináctileté historie stála již několikrát před nabídkou odkoupení nebo vstupu nového partnera. Přijmout se jí ale rozhodla až nyní: „Na potenciálního partnera jsme měli vysoké nároky, chtěli jsme, aby přinesl nové možnosti růstu, synergie a podpořil náš plán vstupu na zahraniční trhy. Tuto kombinaci jsme našli až u E-commerce Holdingu. Věřím, že společně se nám podaří dosáhnout nastavených cílů a dostat Vivantis do nové etapy,“ říká Martin Rozhoň, předseda představenstva Vivantisu, který bude firmu řídit i nadále.

 
E-commerce Holding, spoluvlastněný skupinou Rockaway Jakuba Havrlanta a společností Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, vidí přínosy ve dvou rovinách: „Jednak je to pro nás skvělá příležitost jak rozšířit portfolio o e-shopy ze segmentu životního stylu. Současně jsem přesvědčený, že máme k dispozici tým a know-how, které Vivantisu rozhodně pomohou posílit pozici,“ říká Jan Jírovec, CEO v E-commerce Holding, který zastává i roli výkonného šéfa skupiny Rockaway, a současně se stává i novým členem představenstva společnosti Vivantis.
 
Společným cílem nových partnerů je vybudování pozice jedničky pro segment fashion/lifestyle a budování samostatné značky Vivantis. „Půjde nám hlavně o zvýšení efektivity u klíčových aktivit a expanzi na Slovensko a do dalších zemí,“ říká Martin Rozhoň. Právě vyšší efektivita by měla být výsledkem partnerství s E-commerce Holding: „Pro e-shopy v našem portfoliu využíváme sdílení klíčových aktivit, což zásadním způsobem zvyšuje efektivitu. Stejně bude vypadat i spolupráce s Vivantisem,“ vysvětluje Jan Jírovec z E-commerce Holdingu.

Výše transakce není veřejná a obě strany se dohodly, že ji nebudou uvádět.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?