Hlavní navigace

Finanční ředitel roku 2011: Hlasování o nejlepšího CFO je v plném proudu

3. 4. 2012

Sdílet

Sedmý ročník prestižního ocenění „Finanční ředitel roku“ vstoupil do další etapy. Od 28. března do 10. dubna 2012 probíhá na webových stránkách Klubu finančních ředitelů hlasování, kde jeho členové a další odborníci vyberou z deseti nominovaných finančních profesionálů toho nejlepšího. Vyhlášení vítězů se uskuteční 11. dubna na slavnostním večeru v pražském Grand Hotelu Bohemia. 

Vyhlašování výroční ceny „Finanční ředitel roku“ proběhne letos již po sedmé. Hlavním cílem je ocenění finančních manažerů za mimořádný počin v oblasti finančního řízení, zvýšení prestiže, povědomí a významu finančního řízení pro úspěch každé společnosti. Vítězi předchozích ročníků byli například Michal Nebeský ze společnosti České dráhy, Václav Dostál, CFO Vítkovice Holding či Radomír Šimek, finanční ředitel společnosti Siemens. 

„Ocenění „Finanční ředitel roku“ získalo za sedm let, kdy jej CFO Club vyhlašuje, mezi finančními profesionály opravdu velkou váhu. Velmi nás to těší a jsme rádi, že můžeme touto formou zdůraznit mimořádné počiny v oblasti finančního řízení a ocenit ty, kteří jich dosáhli,“ uvádí k letošnímu ročníku Dean Brabec, prezident Klubu finančních ředitelů.

 

Nominační kritéria 

Finanční ředitele do hlasování nominuje Rada CFO Clubu a členové Klubu. Rada při výběru z nominovaných kandidátů přihlíží k řadě kritérií. Patří mezi ně především implementace projektů pod garancí finančního ředitele, které významně ovlivnily hospodářské výsledky firmy a jejich meziroční růst, podíl finančního ředitele na řízení firmy a jeho role ve statutárních orgánech. Dalšími oblastmi pro posouzení je rovněž koncepční práce na rozvoji controllingu, manažerského reportingu, řízení rizik či optimalizaci daní. Zvláštní význam mají také mimořádné úspěchy na finančním trhu (dluhopisy, IPO, hedging, …) či případný podíl na zahraniční expanzi.

 

Kdo může hlasovat 

Hlasovat a tudíž vybrat nejlepšího CFO roku 2011 mohou členové CFO Clubu, Rada Klubu a členové CFO Akademie, tedy oslovení odborníci z prostředí bank a finančních institucí. Jednotliví kandidáti, důvody jejich nominace a výsledky jejich práce budou podrobně představeny na webových stránkách Klubu finančních ředitelů.

 

Slavnostní vyhlášení výsledků 

Výsledky ocenění Finanční ředitel roku 2011 budou zveřejněny 11. dubna na slavnostním galavečeru v pražském Grand Hotelu Bohemia. Vyhlášen bude také držitel ocenění „Talent roku“, jež Rada CFO Clubu každoročně uděluje na podporu mladých talentovaných finančních profesionálů. 

Více informací o ocenění „Finanční ředitel roku“ včetně výsledků předchozích ročníků a profilů vítězů najdete na stránkách Klubu finančních ředitelů  

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?