Hlavní navigace

Systémy SAP přestávají být oddělenou částí podnikové informatiky

3. 4. 2012

Sdílet

Organizacím pracujícím se systémy SAP se otevírá možnost využívat tyto systémy a další aplikace jiných výrobců jako jednotný celek. Mohou tak významně zefektivnit a urychlit ty procesy a činnosti, které vyžadují podporu několika různých informačních systémů, například zpracování objednávek, zavádění nových produktů, přípravu podkladů pro výrobu nebo odhalování pokusů o podvody. Navíc bude usnadněna celková správa podnikové informatiky a budoucí zavádění změn. To vše přináší nasazení nástroje Progress® Actional® 8.2, který byl certifikován firmou SAP pro společné využívání s integrační platformou SAP NetWeaver.

Progress Actional umožňuje sestavit z izolovaných informačních systémů jednotný celek, centrálně jej řídit a optimálně využívat funkce jednotlivých systémů jako komponent tohoto celku (koncept SOA – servisně orientovaná architektura). Actional bývá řazen k nejužší světové špičce mezi produkty v této oblasti, což potvrzují i studie analytických společností (například Gartner nebo Forrester Research).

Integrační a certifikační centrum společnosti SAP po důkladném testování potvrdilo, že verze Progress® Actional® 8.2 s přídavným modulem pro ABAP je vhodná pro společné nasazení s platformou SAP NetWeaver Server 7.0. Tato kombinace produktů umožňuje velmi snadno sledovat a řídit procesy a datové toky procházející napříč SAP, javovskými aplikacemi a dalším heterogenním prostředím. 

 

Skokově zvýšit produktivitu...

„Progress Actional je pokročilé řešení, které přináší jistotu úspěšné realizace podnikového procesu procházejícího napříč různými a různorodými informačními systémy. Protože mnoho našich zákazníků pracuje se systémy SAP, jsme velice potěšeni, že schopnost začlenit do SOA i aplikace psané v ABAP byla jednoznačně potvrzena,“ řekl Hub Vandervoort, technologický ředitel společnosti Progress Software. 

Jiří Gregor, předseda představenstva společnosti Galeos, která Progress Software zastupuje na českém a slovenském trhu, doplnil: „Věřím, že tato zpráva bude zajímavá i pro řadu organizací v České republice. SAP je vysoce výkonný nástroj pro řízení podnikových zdrojů, ale mnoho firem zatím nedokáže plně těžit z jeho synergie s dalšími informačními systémy. Spojení SAP NetWeaver a Progress Actional znamená možnost vytvořit jednolitý celek zahrnující SAP a v zásadě cokoliv dalšího. Actional představuje špičkový, propracovaný a osvědčený nástroj, který navíc může být nasazen během několika málo dnů. Taková změna není jen technologickou záležitostí, ale něčím, co může doslova akcelerovat podnikání a skokově zvýšit produktivitu.“

 

 Foto: software © peshkova - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?