Hlavní navigace

Fincentrum Banka roku 2012 startuje: odborná porota vybere nejlepší finanční instituce na českém trhu

30. 9. 2012

Sdílet

Vítěze ve většině kategorií vybírá již tradičně porota složená z více než 70 odborníků. V kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku 2012 vybírá vítěze veřejnost na základě svých zkušeností, a to formou výzkumu agentury STEM/MARK. Privátní banku roku volí zástupci žebříčku 300 nejbohatších Čechů a Slováků internetového serveru motejlek.com. 

„Na český trh vstupují i v době krize nové finanční instituce. Pro každého z nás je tak mnohem obtížnější zvolit tu správnou banku či pojišťovnu a vhodné produkty. Fincentrum Banka roku patří mezi nejznámější ukazatele kvality finančních produktů a její výsledky přispívají ke snazší orientaci na finančním trhu. Logo Fincentrum Banka roku je cennou známkou kvality a prestiže jak pro finanční instituce, tak pro jejich klienty,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění.

 

Nejdůvěryhodnější z důvěryhodných

Letošní ročník Fincentrum Banky roku 2012 najde vítěze v celkem 13 kategoriích. Své pevné místo na výsledkové listině si vybudovaly také nejmladší kategorie - Pojišťovák roku a Banka bez bariér, které se vyhlašují letos potřetí, a Privátní banka roku, která bude vyhlášena podruhé. 

Porota ocenění Fincentrum Banka roku je složena z řádově 70 členů - odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a v neposlední řadě i zástupců předních korporací v České republice. Žádný z porotců není zaměstnán v hodnocených institucích či jinak zainteresován na výsledcích ocenění. Na zpracování výsledků dohlíží každoročně notářka JUDr. Alena Procházková. 

V těchto dnech předaly finanční instituce podklady pro hodnocení odborné poroty a mezi českými spotřebiteli odstartoval výzkum veřejného mínění agentury STEM/MARK, na jehož základě bude vyhlášena Nejdůvěryhodnější banka roku 2012. Právě detailní výzkum veřejného mínění odlišuje Fincentrum Banku roku od jiných hodnocení na českém trhu. Jde o jediný způsob, jak objektivně zvolit tu nejdůvěryhodnější banku v ČR.

 

Serióznost ze všech stan  

Generálním partnerem ocenění je společnost Fincentrum, přední poskytovatel služeb finančního poradenství v ČR a na Slovensku. Partnerem je od vzniku ocenění jedna z nejvýznamnějších světových společností v oboru poradenství, společnost Ernst & Young. Dalšími partnery jsou výzkumná agentura STEM/MARK a Konto Bariéry, s jehož pomocí hodnotí hendikepovaní banky v kategorii Banka bez bariér. Partnerem kategorie Privátní banka roku je server motejlek.com. Mediálními partnery Fincentrum Banky roku 2012 jsou zpravodajský kanál České televize ČT24, deník MF DNES, zpravodajský portál iDNES, týdeník EURO a Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

 

Více informací naleznete na www.bankaroku.cz.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?