Hlavní navigace

innogy Energie svěří obchodování s elektřinou a plynem systému Lancelot

3. 1. 2017

Sdílet

Portál innogy Price Manager poskytne zákazníkům innogy Energie komfortní zázemí pro nákupy: poskytuje kompletní zprávy z energetických trhů, okamžitě informuje o změnách cen u vybraných indexů a zpracovává potřebné cenové analýzy, zajišťuje uzavírání jednotlivých tranší a v neposlední řadě eviduje veškerou související dokumentaci. Všechny podklady pro úspěšné obchodování jsou k dispozici v reálném čase, v příjemném a přehledném webovém rozhraní. 

Nový portál zcela nahradil původní webový systém a v průběhu jeho nasazování nesmělo dojít k narušení provozu nebo konzistence uložených údajů a dat. Celý projekt proto začal pečlivou analýzou požadavků a postupným testováním nových funkcí. Díky výborné spolupráci obou technických týmů proběhl přechod z původního systému do nového prostředí zcela bez problémů.

 

Společnost Unicorn Systems má s nasazováním podobných systémů rozsáhlé zkušenosti – více než patnáct let se zaměřuje na vývoj, implementace a servis řešení pro energetiku. Její systémy Lancelot a Damas řídí obchodování pro řadu důležitých evropských hráčů. Tato fakta, spolu s více než dvousetčlenným týmem Unicorn specializovaným na tuto problematiku, dávají innogy Energie dostatečnou záruku, že pro každodenní spolupráci se svými obchodními partnery zvolila to nejlepší možné řešení.

 

Innogy Price Manager je kompletně provozován v cloudovém prostředí Amazon Web Services. Klíčovými faktory pro výběr cloudového prostředí byly především rychlost, stabilita a garantovaná dostupnost. Všechny služby byly před spuštěním systému do každodenního provozu pečlivě testovány.

„innogy Energie letos vstoupila do nové éry svého působení na trhu s energií. Akcentuje svůj inovativní přístup v oblasti obnovitelných zdrojů energií a silné, moderní technologické zázemí. Jsme hrdí na to, že si jako partnera pro svůj další růst na poli obchodování s energiemi vybrala náš vývojářský tým“, uvedl Jan Konrád, International Service Director, Unicorn Systems.

 

„Chceme víc než jen současné oborové standardy. Potřebujeme být o krok dál, než je naše konkurence. Unicorn Systems nám nabídl prověřenou technologii, kvalifikovaný a motivovaný projektový tým i klientsky orientovaný přístup“, řekl Tomáš Vyležík ze společnosti innogy Energie.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality