Hlavní navigace

Gartner koupí za 2,6 miliardy dolarů poradenskou a výzkumnou společnost CEB

6. 1. 2017

Sdílet

Společnosti Gartner a CEB oznámily dne 5. 1. 2017, že uzavřely dohodu, podle níž Gartner získá všechny akcie CEB výměnou za hotovost a akcie v celkové výši 2,6 miliardy dolarů. Celková hodnota transakce včetně závazků společnosti CEB ve výši 0,7 miliardy dolarů, které Gartner převezme, tak činí 3,3 miliardy dolarů. Transakce byla schválena představenstvy obou společností a měla by být dokončena v první polovině roku 2017.

 

Podle dohody získají akcionáři CEB 54 dolarů v hotovosti a 0.2284 kmenové akcie Gartneru za každou kmenovou akcii CEB, což odpovídá rozdělení nabídky na 70 % hotovost a 30 % akcie. Celková hodnota 77.25 dolarů je přibližně 31 % nad váženým průměrem ceny akcií CEB během posledních 30 dnů, 41 % nad váženým průměrem ceny za posledních 60 dnů a 25 % nad cenou akcií CEB ke konci obchodování 4. ledna 2017 (poslední den před ohlášením akvizice). Po dokončení transakce budou akcionáři Gartneru vlastnit přibližně 91% podíl a akcionáři CEB 9% podíl. Gartner bude transakci financovat kombinací emise akcií a využitím stávajících i nových úvěrů.

 

Tradiční služby Gartneru založené na analyticích, poradenství a syndikovaném výzkumu v oblasti informačních služeb, marketingu a dodavatelských řetězců se zkombinují se znalostmi nejlepší praxe a řízení talentů v řadě oblastí včetně řízení lidských zdrojů, obchodu, financí a legislativy.

V současné době zaměstnávají Gartner a CEB celkem přes 13 tisíc spolupracovníků ve více než 100 zemích.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality