Hlavní navigace

Jak ožehavé je působení v zodpovědné funkci? Jen se zeptejte finančního ředitele

9. 3. 2010

Sdílet

Studie IBM „Global CFO Study” z roku 2010 – zahrnující více než 1900 finančních ředitelů a vedoucích finančních oddělení z celého světa – poskytuje největší přehled postojů finančních ředitelů během nejhoršího ekonomického propadu za celá desetiletí. Hlavním bodem jejich programu překvapivě nebylo omezování nákladů. Místo toho označují finanční ředitelé za nejdůležitější "zajištění informací a podkladů pro podnikovou strategii".

Finanční ředitelé uvedli, že je jejich úloha strategických poradců obsáhlejší a důležitější než kdy dřív. Více než 70 % hraje klíčovou úlohu při zmírňování firemního rizika, inovacích obchodního modelu a výběru klíčových metrik, které spojují výsledky podniku s realizací strategie. Tlak na pomoc podniku zrychlovat a zkvalitňovat nejrůznější rozhodování a zvyšovat míru jistoty je opravdu značný.

Na druhou stranu odpovědi v rámci studie ukazují také, že má efektivita finančního oddělení rezervy v těchto oblastech:

  • * Podpora, řízení a zmírňování podnikového rizika,
  • * prosazování integrace informací v celém podniku,
  • * zajišťování podkladů a informací pro firemní strategii.

Studie pro rok 2010 odhalila vybranou skupinu finančních organizací – označovanou „Value Integrators” (Integrátoři hodnot) – která našla způsob, jak vyniknout. Jejich efektivita ve všech oblastech finanční agendy přesahuje efektivitu jejich kolegů. Nejenže lépe pomáhají svým podnikům vyrovnat se s nejistotou a komplikacemi, ale jejich firmy mají vynikající výsledky v oblasti všech hodnocených finančních ukazatelů.

Chcete-li zjistit, v čem se tito integrátoři hodnot odlišují – a jak můžete získat stejné schopnosti ve vlastní organizaci – zaregistrujte se a ještě dnes si stáhněte studii „2010 IBM Global CFO Study”.

 

Zdroj: IBM

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?