Hlavní navigace

Karel Soukeník se stane finančním a provozním ředitelem Sberbank CZ

26. 7. 2013

Sdílet

Banka si od výše uvedených změn slibuje především zvýšení své konkurenceschopnosti na českém trhu. 

Jiří Antoš se své nové funkce v představenstvu Sberbank CZ ujal v polovině července a je odpovědný za retailové bankovnictví. Za více než 19 let v bankovním sektoru nasbíral zkušenosti v různých finančních institucích. Patří mezi ně například GE Money Česká republika, Poštová banka na Slovensku či Raiffeisen Bank International v Rakousku.

 

Karel Soukeník (na úvodním snímku) bude do funkce člena představenstva a finančního a provozního ředitele jmenován k 1. říjnu 2013. V posledních pěti letech zastával pozici finančního ředitele Raiffeisenbank Česká republika, předtím pracoval také v pražské Citibank a v poradenské společnosti McKinsey. Vystudoval matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získal doktorát z ekonomie na CERGE UK v Praze.

„Jsem rád, že nové představenstvo Sberbank v České republice je kompletní. Se znalostmi místního trhu a osvědčenými manažerskými schopnostmi nových členů představenstva ještě více zrychlíme náš růst na trhu,“ říká Mark Arnold, generální ředitel mateřské společnosti Sberbank Europe. Andreas Vögerl, dosavadní člen představenstva zodpovědný za retailové bankovnictví, odešel z banky po dvanácti letech ke konci svého funkčního období.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?