Hlavní navigace

Na 5. odborný seminář Teorie a praxe IP telefonie mají čtenáři CFO worldu desetiprocentní slevu

24. 11. 2012

Sdílet

Základní výhodou moderní VoIP telefonie je využívání datových sítí pro přenos hlasu. To značně zlevnilo budování telefonních sítí. Následkem toho je nyní v Česku přes 360 a na Slovensku téměř 100 telefonních operátorů (resp. poskytovatelů hlasových služeb).

 

VoIP telefonie však vyvolává specifické nároky na znalosti osob provozujících tyto technologie. IT technici si musí rozšiřovat vědomosti o značně odlišné a poněkud konzervativní technické principy klasické telefonní techniky. A naopak telefonní technici se dnes neobejdou bez kvalitních znalostí operačních systémů, datových protokolů, počítačových sítí. 

Velký počet operátorů pak vyvolává změny v legislativě i v organizačních a obchodních postupech. Telefonní svět se za posledních deset let stal nepřehlednější a komplikovanější. Je proto už tradicí, že každé dva roky je pravidelně pořádán dvoudenní odborný seminář, kde je příležitost vyslechnout 12 odborných (= nekomerčních) přednášek zaměřených na moderní VoIP i klasickou TDM telefonii. Letošní seminář se koná  5. a 6. prosince 2012 ve velkém konferenčním sále Hotelu Olšanka.

 

První dvě přednášky budou zaměřeny na legislativní a obchodní aspekty. Další dvě přednášky se budou týkat telefonních podvodů. Odpoledne přijdou na řada přednášky o směrování hovorů, o analýze i syntéze hlasu a o zkušenostech s provozem VoIPu v mobilních telefonech. Druhý den bude orientován na problematiku přenositelnosti telefonních čísel, na signalizaci SIP, na instalaci a konfiguraci Asterisku a na vývoj aplikací pro mobilní telefony s iOS a Androidem. Finální podobu programu semináře

najdete zde 

 

Je nejvyšší čas na přihlášku prostřednictvím webového formuláře nebo zaslání objednávky na e-mail semir@xphonet.cz. Hlavním partnerem semináře je společnost: xPhoNet CZ s.r.o. - operátor pro VoIP operátory

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?