Hlavní navigace

Nová náměstkyně ministra financí Simona Hornochová bude u Andreje Babiše působit v oblasti daní a cel

3. 2. 2014

Sdílet

Simona HornochováČlenka Prezidia Komory daňových poradců ČR (KDP ČR) byla dnes jmenována náměstkyní ministra financí ČR pro oblast daní a cel. Ing. Simona Hornochová, kterou si zvolil za svoji náměstkyni ministr financí ČR Andrej Babiš, pracovala v rámci KDP ČR v sekcích daně z příjmů právnických osob, účetnictví, mezinárodního zdanění, správy daní a v sekci pro otázky profese.  

„Přivítali jsme, že nová vláda oceňuje odborné znalosti a zkušenosti z praxe našich členů a kromě již aktuálních diskuzí v daňové problematice si vybrala za náměstkyni pro jednu z nejdůležitějších oblastí na ministerstvu financí právě naši členku, dokonce členku Prezidia Komory daňových poradců ČR,“ uvedl Ing. Martin Tuček, prezident Komory daňových poradců ČR.

 

Ing. Simona Hornochová vystudovala Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Daňové problematice se věnuje od roku 1996 a působila jako manažer daňového oddělení v nadnárodní společnosti. Je daňovým poradcem zapsaným v seznamu Komory daňových poradců ČR od roku 1997.

 

Komora daňových poradců České republiky (KDP ČR) je samosprávnou profesní organizací daňových poradců. Její existence je dána zákonem č. 523/1992 Sb., o daňovém poradenství a Komoře daňových poradců České republiky. Tento zákon upravuje postavení a činnost daňových poradců i činnost samotné Komory. Aktuálně sdružuje 4497 daňových poradců a eviduje 792 společností vykonávající daňové poradenství. KDP ČR zejména chrání a prosazuje oprávněné zájmy daňových poradců, vytváří předpoklady pro zvyšování jejich kvalifikace a profesionální úrovně, dohlíží na řádný výkon daňového poradenství a usměrňuje činnost daňových poradců v souladu s právními předpisy. Komora je členem Confédération Fiscale Européenne. Tato instituce hraje důležitou roli v prosazování zájmů daňových poradců v Evropě a v koordinaci postupů daňových komor ve vztahu k evropskému daňovému právu. Současně C.F.E. provozuje Evropský seznam daňových poradců: http://www.cfe-eutax.org/. Více: http://www.kdpcr.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?