Hlavní navigace

Novým ředitelem ArcelorMittal Engineering Products Ostrava se stal Ronjey Banerjjee

19. 11. 2014

Sdílet

 

Ronjey Banerjjee (33) nastoupil do ArcelorMittal Ostrava už v září 2004 jako specialista v oblasti technického rozvoje do oddělení Technického rozvoje a ekologie. O čtyři roky později, v říjnu 2008, se stal vedoucím oddělení Řízení projektů na úseku investic. V květnu roku 2010 přešel do Polska, kde měl na starosti ekonomický útvar divize BD East skupiny ArcelorMittal. Letos na začátku srpna se stal jednatelem ArcelorMittal Engineering Products Ostrava a 3. října byl jmenován ředitelem společnosti.

„Stát se ředitelem závodu, který je důležitou součástí huti ArcelorMittal Ostrava, je pro mě ctí. Mou snahou bude, abychom našim klientům přinášeli i nadále vysoce kvalitní výrobky a služby v oblasti strojírenství a slévárenství,“ uvedl nový ředitel Ronjey Banerjjee.

 

Ronjey Banerjjee se narodil v indické Kalkatě. Je držitelem bakalářského titulu z univerzity Dr. B. R. Ambedkara v Indii v oboru strojírenská výroba a magisterského titulu z univerzity ve Warwicku (Velká Británie) v oboru management ve strojírenství. Je členem londýnského Institutu strojírenství a technologie.

Ronjey Banerjjee převzal vedení podniku po Zdeňku Fluxovi, který byl v čele společnosti od dubna roku 2011. Ten po dvanácti letech působení v huti nyní odešel do důchodu.

Zdeněk Fluxa zahájil kariéru v dnešní ArcelorMittal v roce 2002 jako vedoucí údržby ve společnosti Válcovny plechu BESS s.r.o., tehdy dceřiné společnosti ArcelorMittal Frýdek-Místek. Po roce se stal jejím ředitelem a v této funkci pracoval až do roku 2010. Poté byl krátkodobě technickým zástupcem ředitele v tehdejší společnosti ArcelorMittal Technotron a v roce 2011 nastoupil do ArcelorMittal Engineering Products Ostrava na místo výrobně-technického ředitele. V dubnu téhož roku byl jmenován ředitelem společnosti, kde setrval až do října 2014.

 

 

 

       
   
     
 

 

 

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?