Hlavní navigace

Rudolf Bochenek koupil LANEX, tradičního výrobce lan z technických textilních materiálů

20. 11. 2014

Sdílet

O společnosti LANEX:

* Přední výrobce lan z technických textilních materiálů v ČR

* Třetí největší výrobce speciálních zaváděcích lan pro papírenské stroje na světě a jeden z pěti největších výrobců horolezeckých a bezpečnostních statických lan na světě

* Výrobky dodává do více než 60 zemí (dominantní EU a Rusko)

* Roční konsolidované tržby letos dosáhnou téměř 850 mil. CZK a EBITDA 80 mil. CZK

* V mateřské společnosti v Bolaticích a dceřiných společnostech v Polsku a Rusku zaměstnává téměř čtyři stovky zaměstnanců

* Dlouhodobě stabilní a růstová společnost, prioritně se orientující na specializované sortimenty pro výklenkové trhy.

 

Společnost ARX Equity Partners (“ARX”) do LANEX vstoupila v říjnu 2008. Po dobu svého působení  ARX, kromě jiného, podpořil investice do nových výrobních technologií a vstup na nové trhy a založení společného podniku v Rusku. Kromě produktového a obchodního rozvoje společnosti zaznamenal LANEX za dobu působení ARX soustavný růst tržeb a EBITDA. „Ke konci třetího čtvrtletí letošního roku firma vykázala dvojnásobnou marži ve srovnání s rokem 2008, kdy jsme do společnosti vstupovali,“ říká Tomáš Lánský z ARX Equity Partners, který se na investici podílel.

„Příchod zkušeného investora v podobě ARX nám pomohl upevnit pozici v Česku a expandovat nejen v rámci Evropy,“ informuje Rudolf Gregořica, generální ředitel a předseda představenstva LANEX. Rudolf Gregořica je jedním z původních akcionářů, kteří privatizovali LANEX v roce 1992 a který jím zůstal i v době investice ARX. Minoritním akcionářem a v čele společnosti zůstává i nadále, což byla podmínka nového majoritního akcionáře.

Zhruba po šesti letech a dosažení vytyčených cílů se nyní ARX rozhodl LANEX prodat a soustředit se na nové investiční příležitosti. „Neustále hledáme nové příležitosti a rádi bychom pomohli v rozvoji další zajímavé české firmě,“ vysvětluje Tomáš Lánský. ARX směřuje většinu svých investic do výrobních společností se silnou tradicí na českém trhu. V tomto směru by se měla ubírat i další investice. „Česká republika je pro nás z mnoha důvodů nejatraktivnější zemí ve střední Evropě. Zaměřujeme se na průmyslové společnosti se zajímavým know-how a vysokou mírou konkurenceschopnosti. Právě takovou příležitostí pro nás v minulosti byla i firma LANEX,“ vysvětluje Tomáš Lánský.

LANEX má i nadále smělé plány do budoucna. Jde o prosperující firmu se stabilním postavením na trhu a noví majitelé - pánové Bochenek a Gregořica ji chtějí dále dlouhodobě rozvíjet a upevňovat její pozici na globálním trhu. Stávající management společnosti zůstává zachován.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality