Hlavní navigace

Pavel Vácha expertem na interní audit, ujišťovací služby a správu společností

11. 10. 2011

Sdílet

Pavel Vácha je expertem pro oblast interního auditu, ujišťovacích služeb, řízení rizik a správy společností. Přináší s sebou rozsáhlé zkušenosti z řízení tuzemských i mezinárodních projektů, které získal během svého působení v předních společnostech jako jsou T-Mobile nebo Philips Electronics.

Během své dlouholeté mezinárodní praxe působil nejprve ve Philips Electronics v oddělení interního auditu pro střední a východní Evropu, od roku 1999 pak v T-Mobile Czech Republic jako ředitel oddělení interního auditu, které po svém příchodu založil. Kromě řízení auditních projektů v České republice realizoval auditní projekty i v zahraničních útvarech obou zmíněných společností v rámci celé Evropy, kde prověřoval mimo jiné transparentnost tendrů, rizika zpronevěry, úroveň ochrany dat, nastavení interních kontrolních systémů, efektivitu projektů atd. Před mezinárodní kariérou získával zkušenosti v tuzemských společnostech v oblasti chemického průmyslu v prodeji, marketingu a controllingu. 

Pavel Vácha byl v letech 2004 až 2007 prezidentem Českého institutu interních auditorů; dnes je členem jeho čestného prezídia. Je prvním nositelem titulu Certified Internal Auditor v České republice (1997). Je také certifikován Institute of Internal Auditors, Inc., jako kvalifikovaný hodnotitel kvality interního auditu.  

„Ve své roli bych se chtěl zaměřit především na oblast tzv. ujišťovacích funkcí ve firmách, což jsou hlavně interní audit, risk management, controlling, compliance officer a další. Tyto funkce jsou velmi důležité pro spolehlivé fungování firem, nicméně jsou často nedoceňovány a bez odpovídající pozornosti managementu. Chtěl bych proto podnítit diskusi kolem těchto funkcí a napomoci využití jejich bezesporu ohromného potenciálu,“ vysvětluje Pavel Vácha.

 

 

Zdroj: Ernst & Young

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?