Hlavní navigace

Penězi proti korupci

16. 8. 2011

Sdílet

Protikorupční projekt Konexe realizují občanská sdružení Centrum aplikované ekonomie, které je známé svým projektem zIndex, a Naši politici. Projekt se bude zabývat vyhledáváním a analýzou personálního napojení firem na instituce, u nichž právě tyto firmy vyhrávají veřejné zakázky. Zaměří se na rozkrývání střetů zájmů, klientelistických vazeb a korupčních kauz. Centrum aplikované ekonomie obdrželo 130 200 Kč a sdružení Naši politici 121 200 Kč  z celkové výše grantu. 

„V pilotní fázi se investigativní projekt zaměří především na Prahu. Pod drobnohled se tak dostanou i zakázky menšího rozsahu a práce vedení radnic jednotlivých městských částí. Postupně se záběr projektu bude rozšiřovat,“ říká ředitelka NFPK Monika Vondráková. Primárním výstupem bude databáze veřejných zakázek s prokazatelným napojením dodavatele na vedoucí osoby ze strany zadavatele. 

Zájemci o udělení grantu na protikorupční projekt zaměřený na veřejnou správu mohou posílat své žádosti včetně rozpočtu na e-mailovou adresu info@nfpk.cz nebo je mohou doručit osobně či poštou do sídla NFPK, Tržiště 366/13, 118 00 Praha 1. Zprávy i obálky by měly být označeny heslem GRANT. Nedílnou součástí žádosti musí být i stručný popis projekt v rozsahu jedné strany. Pokud bude uvedený návrh projektu NFPK vybrán k postupu do užšího výběru, bude žadatel vyzván k detailnějšímu rozpisu.

 

 

Zdroj: www.nfpk.cz

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality