Hlavní navigace

Zkoušky k získání evropského certifikátu finančních poradců €FA™ budou v září

18. 8. 2011

Sdílet

První certifikační zkoušky proběhnou v září a v tomto měsíci zároveň startuje již druhý ročník přípravného vzdělávacího kurzu organizovaný společností Partners akademie.

„Již dlouhou dobu usilujeme v Česku o profesní standard, kterým by se mohli prokázat skutečně špičkoví odborníci ve finančním poradenství. Tedy lidé, kteří splňují evropské nároky na praktické zkušenosti i odborné znalosti z celého spektra finančního trhu. Poradce s certifikátem €FA™ je právě takovým odborníkem,“ říká předsedkyně Rady EFPA Česká Republika Marta Gellová.

Odborné certifikace, které jsou v západní Evropě velmi rozšířené mezi všemi osobami poskytujícími komplexní odborné finanční poradenství z řad bank, pojišťoven i finančněporadenských firem, do České republiky přivedla asociace AFIZ ve spolupráci s Partners a později i ČAOCP.

První termín certifikačních zkoušek proběhne 26. září v Praze a přihlásit se mohou všichni poradci splňující evropské podmínky (zejména na dosaženou praxi a vzdělání). Certifikát není poradci udělen „na věčnost.“ Pro jeho udržení se musí poradce dále odborně vzdělávat.

Všechny informace o certifikační zkoušce i certifikátu naleznete na webových stránkách http://www.efpa.cz/

 

Kurz startuje již podruhé 

Protože znalostní standardy pro získání certifikátu €FA™ jsou nastaveny hodně vysoko, připravila společnost Partners akademie roční přípravný kurz, který získal certifikaci organizace EFPA Europe a který absolventy připravuje na složení zkoušek. Kurz je složen z dvanácti modulů mapujících celý finanční trh a kombinuje samostudium, e-learning, video-casty i prezenční výuku.

Prvních padesát poradců začalo kurz studovat v září loňského roku. Právě tito absolventi jsou dnes mezi uchazeči o zářijový certifikační termín. Dne 8. září potom startuje druhý ročník přípravného kurzu pro nové zájemce opět v Praze a Brně. 

Kurz je určen všem poradcům i bankéřům z finančních institucí na českém trhu, kteří komplexně radí s financemi. Mezi vyučujícími kurzu nalezneme taková jména, jako jsou Vladimír Bezděk, Pavel Kohout nebo Oldřich Rejnuš a Tomáš Prouza.

„Kurz je šitý na míru zaměstnaným poradcům a manažerům v oblasti financí, kteří si chtějí zvýšit své odborné znalosti a být dobře připraveni na evropskou certifikační zkoušku. Je zaměřen na praktické i teoretické aspekty tvorby finančních plánů, investice, daně i legislativu a etiku,“ uvádí manažer kurzu Oldřich Šoba z brněnské Mendelovy univerzity.

Všechny informace o ročním přípravném kurzu k €FA™ naleznete na webových stránkách http://efa.partners.cz/

 

Zdroj: EFPA Europe, AFIZ, Partners

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?