Hlavní navigace

Penta se vážně uchází o zkrachovalý rakouský A-TEC

Sdílet

Podnikatel Mirko Kovats, jehož poněkud sporná pověst je nyní opět propírána v rakouských médiích (podezření z toho, že záměrně poslal do insolvence několik předchozích firem, které zakládal), hledá urgentně kupce pro svůj megakoncern A-TEC. Jedním z deseti uchazečů je podle Kovatse i česko-slovenská Penta. O zájmu Penty již předběžně informoval server Motejlek, nicméně v neplacené části svého zpravodajství neprozradil jméno dotyčného rakouského koncernu.

Penta není v Rakousku žádným nováčkem, proslula zde svým angažmá při privatizaci letiště Košice, kde vstoupila do společného konsorcia s Letištěm Vídeň a Raffeisen Zentralbank. Ihned poté ovšem své podíly na vídeňském letišti opět prodala, v privatizaci šlo jen o roli “domácího slovenského partnera”, který dobře zapůsobil na slovenskou vládu.

Christoph Vavrik z rakouského Svazu ochrany věřitelů je k transakci a možnému prodeji A-TEC velmi skeptický, jak uvedl pro deník Der Standard. Do 30. června musí být kupec znám a do 30.září peníze složeny na kontě. A-Tec/AE&E-Gruppe vyhlásila na podzim insolvenci, pasiva činila 1,7 miliardy eur. Mluvčí Penty Martin Danko potvrdil kontakt s A-TEC v této věci pro rakouský deník Wiener Zeitung.

 

Autorka je novinářka a fotografka žijící ve Vídni 

 

Ilustrační foto: © pgm - Fotolia

 Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality