Hlavní navigace

Petr Kříž novým výkonným ředitelem v transakčním poradenství Ernst & Young

21. 10. 2010

Sdílet

Petr KřížSpolečnost Ernst & Young včera oznámila, že jmenovala Petra Kříže výkonným ředitelem v oddělení transakčního poradenství v České republice.

Na starosti bude mít zejména asistenci soukromým vlastníkům firem při prodejích a nákupech společností nebo jejich přeměnách. „Nejdůležitější schopnosti transakčního poradce je znalost psychologie,“ zdůrazňuje Petr Kříž. „V místních podmínkách v drtivé většině případů kupujícího zastupují najatí manažeři - obvykle zahraniční - zatímco prodávanou firmu řídí přímo její vlastník.To jsou dva zcela odlišné světy a kdo nezažil oba, nedokáže je propojit.“

Petr Kříž (39) je odborníkem na nákupy a prodeje společností – realizoval řadu předinvestičních prověrek, prodejů společností, fúzí, přeměn a různých podobných transakcí pro české i mezinárodní společností nejen v České republice, ale i v mnoha dalších státech Evropy a Asie. Petr Kříž absolvoval podnikohospodářskou fakultu na VŠE v Praze. Po škole začal pracovat v auditorské profesi a získal kvalifikaci mezinárodního účetního a stal se členem sdružení autorizovaných účetních znalců (ACCA). Následně se začal věnovat výhradně transakčnímu poradenství. Příležitostně přednáší na konferencích věnovaných fúzím a akvizicím a na různých vysokých školách.

 

Zdroj: Ernst & Young

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?