Hlavní navigace

Jak zpracovat mzdy prostřednictvím webu do ERP

25. 10. 2010

Sdílet

V letošním roce do této soutěže Asseco Solutions přihlásila poprvé i produkt z dílny Asseco Solutions Slovensko. Oba produkty – jak český Helios Green Energie, tak slovenský Pers-on – získaly v soutěží ocenění „finalista“.

Cílem soutěže je vyzdvihnout produkty disponující takovými vlastnostmi, které je významným způsobem odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Stejně, jako v minulých kolech, i tentokrát bylo možné přihlásit libovolný produkt z oblasti informačních a komunikačních technologií. Při hodnocení je kladen důraz především na přínosy produktu pro zákazníka. Do finále soutěže tak mohou postoupit jak celkově inovativní produkty, tak i produkty se zajímavým funkčním zdokonalením, výrazně zjednodušeným ovládáním nebo třeba s výjimečně příznivou cenou.

 

Helios Green Energie je komplexním řešením určeným pro společnosti působící v oblasti energetiky. Pokrývá nejdůležitější procesy energetických společností a nabízí svým uživatelům nástroje pro klíčové oblasti jejich činnosti. Výrobci a provozovatelé přenosové či distribuční soustavy nejvíce ocení nástroje pro zvyšování kvality výroby a dodávek a zvyšování vnitřní efektivity. Obchodní společnosti naopak ocení snadnou obsluhu velkého počtu zákazníků a využití nástrojů a služeb internetu postavených na spolehlivém podvozku finančního a manažerského informačního systému.

Obsahem řešení jsou nástroje a funkce pro podrobnou evidenci zpracování výroby, distribuce a obchodu s energiemi. Umožňují sledovat množství distribuovaných energií, náklady na výrobu, zajišťují komunikaci s externími systémy a koncovými zákazníky včetně obchodních a akvizičních procesů. Systém pokrývá celý proces zpracování informací od odpočtu stavu měřičů, až po fakturaci na základě smluv s odběrateli a informací od operátora trhu s důrazem na konkrétní oblast působení firmy a model nasazení Helios Green Energie.

 

PERS-ON je webová aplikace v prostředí intranetu i internetu s využitím v organizacích, zabývajících se personalistikou či mzdovým účetnictvím (část personálně – mzdová). Umožňuje nahrávat podklady pro zpracování mezd prostřednictvím webového portálu do ERP z produkce Asseco Solutuions, stejně jako technologickou propojitelnost s libovolným ERP formou webových služeb. Organizacím, které vyžadují portál zaměstnance (část zaměstnanecká) umožňuje přes webové rozhraní evidovat nepřítomnosti, nahrávat žádanky, evidovat cestovní příkazy a žádat o jejich schválení... Je tvořen jednotlivými portlety (moduly), které jsou samostatné a vzájemně nezávislé.

PERS-ON slouží obostranné komunikaci zaměstnanců a zaměstnavatelů (b2e). Portál umožňuje zaměstnancům evidovat docházku, schvalovat různé typy dokladů, cestovní příkazy, získávat personální a mzdové informace, přistupovat k těmto informacím, pracovat s vybranými dokumenty, využívat procesy schvalování žádanek, nepřítomností nebo činností. Další funkcionality umožňují efektivní práci prostřednictvím internetového prohlížeče. Informace a aplikace na portálu jsou přístupné kdykoli a pro všechny na jednom místě. Nahrazují tak různé způsoby zpracování údajů a komunikace.

 

Zdroj: Asseco Solutions

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?