Hlavní navigace

Petr Smutný povede poradenství PwC při restrukturalizacích ve střední a východní Evropě

18. 8. 2012

Sdílet

Petr Smutný se stal novým vedoucím partnerem poradenství PwC při podnikových restrukturalizacích ve střední a východní Evropě (CEE). Vedení poradenské sítě PwC v CEE tak ocenilo řadu úspěšných restrukturalizačních projektů v regionu, které vedl. Jedním z nich byla i restrukturalizace a reorganizace předního evropského výrobce tkanin pro gumárenský průmysl, Kordárny z Velké nad Veličkou. Tuto největší reorganizaci v historii ČR ocenilo evropské sdružení Turnaround Management Association (T.M.A.) jako Evropskou reorganizaci roku 2012. 

Petr Smutný je vedoucím partnerem oddělení Podnikových financí a restrukturalizací společnosti PwC Česká republika. Během svého dlouholetého působení v PwC významně přispěl k vedoucí pozici PwC ČR v oblasti poradenství při podnikových restrukturalizacích a zlepšování finanční situace klientů. Vypracoval se tak na jednoho z předních tuzemských odborníků v této oblasti. Nyní se bude také soustředit na koordinaci restrukturalizačních a reorganizačních projektů PwC v regionu CEE a další rozvoj těchto služeb. 

 

Pravidla Kordárny...

Aktivní hodlá Petr Smutný zůstat i ve vedení české pobočky mezinárodní organizace Turnaround Management Association, a to na pozici místopředsedy. T.M.A. sdružuje přední tuzemské odborníky na oblasti řízení podniku v době krize, insolvenčního práva a korporačních financí. Právě tým složený z těchto odborníků stál za úspěchem v Kordárně. 

„Zkušenosti z Kordárny ukazují, že i v České republice dle platné legislativy dokážeme provádět komplexní restrukturalizace na evropské úrovni, jejichž výsledkem je ozdravený fungující podnik,“ říká Petr Smutný. Petr Smutný (44) oslavil začátkem srpna dvacet let práce pro PwC. Z toho rok působil v chicagské pobočce PwC, kde pracoval v odděleních auditu a finančního a kapitálového poradenství a specializoval se na projekty primárních emisí cenných papírů (IPO). Pracoval také rok v Polsku a na dlouhodobých projektech v rámci střední a východní Evropy. Petr Smutný vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze. Je členem Asociace certifikovaných účetních (ACCA) ve Velké Británii. Petr Smutný je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase spolu se svou rodinou rád lyžuje a jezdí na horském kole.

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?