Hlavní navigace

Profimedia mění vlastnickou strukturu

20. 1. 2015

Sdílet

Společnost Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, po necelých pěti letech vystoupila z investice do společnosti Profimedia. Šedesátiprocentní podíl od ní koupila firma Megiedon patřící do struktury Scandal Media, kterou majoritně vlastní podnikatel Karel Vágner. Zbývajících 40 % pak získal nový vlastník odkupem podílu zakladatele společnosti Profimedia Petra Nováka.

 

Společnost Profimedia je největší fotobanka ve střední Evropě a jednička na trhu v České a Slovenské republice. Genesis Capital do této firmy vstoupil v červnu 2010 prostřednictvím investice z fondu GPEF II. Takto získané prostředky využila Profimedia především k financování expanze do zahraničí. „V tomto směru pro nás byla klíčová akvizice společnosti Red Dot v roce 2011, kdy jsme se stali 100% vlastníkem jednoho z předních dodavatelů fotografického obsahu v Maďarsku, Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku a Bulharsku,“ říká Pavel Macků, který je od roku 2012 generálním ředitelem Profimedia.CZ.

 

„Díky vysoce erudovanému managementu, který jsme do firmy získali, a systematickému hledání příležitostí k rozvoji se podařilo společnosti Profimedia překonat dočasný propad českého a slovenského trhu a naopak zvýšit svůj podíl na něm. Zároveň společnost úspěšně rozvinula svoje podnikání ve střední a východní Evropě, což se pozitivně projevilo v celkové ekonomice společnosti,“ popsal vývoj společnosti Jan Tauber, ředitel Genesis Capital.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality