Hlavní navigace

Semináře pro ty, kdo chtějí ve svých firmách omezovat papírování

3. 8. 2011

Sdílet

Další kolo již tradičních seminářů o různých aspektech elektronizace dokumentů a procesů ve firmách zahájí v nejbližší době server www.bezpapiru.cz a firma Software602. Jedná se o workshop, který již absolvovali představitelé více než 200 českých firem a jenž je průběžně doplňován o stále další zkušenosti a legislativní i technologické novinky. 

Nejbližší termíny jsou vypsány na 16. srpna a 30. srpna, začátek je stanoven na 9:30. Lektorem je v obou případech senior konzultant společnosti Software602 Miroslav Smák. Pro registrované účastníky je seminář bezplatný a přihlásit se k němu můžete zde.

Dvou až tříhodinové setkání pochopitelně neposkytne hlubší a detailnější znalost, ale přesto je pro ty účastníky, kdo chtějí pracovat s elektronickými originály dokumentů či elektronizovat schvalovací procesy, velmi užitečné. Pomůže jim zorientovat se v problematice, uvědomit si nejčastější právní a technologická úskalí a přijímat kvalifikovaná rozhodnutí. Ti, kdo již v elektronizaci pokročili, si zase mohou ověřit, že postupují v souladu s legislativou i nejlepšími praktikami.

Vzhledem k omezenému počtu účastníků je průběh každého workshopu jedinečný. Je totiž možné zaměřit se detailněji na ty situace, které konkrétní účastníky zajímají.

Obvyklý program semináře:

Legislativa

* Zákony o elektronickém podpisu, o datových schránkách, o archivnictví a spisové službě, o účetnictví, o DPH a další a další významné normy

* Jaké náležitosti musí splňovat elektronický originál dokumentu

* Nejčastější omyly a jejich právní důsledky

 

Procesy

* Zpracování dokumentů na vstupu do organizace (obsluha podnikové datové schránky, konverze listin se zachováním právního účinku, možnosti automatizace atd.)

* Schvalovací oběh po organizaci i mimo ni

* Archivace elektronických dokumentů

* Praktické rady – v jakém pořadí postupovat, jak nejlépe využít dat ve stávajících systémech, jak získat podporu uživatelů pro elektronizaci a jak se vyhnout nejčastějším problémům

* Ukázky elektronizace konkrétních procesů:

     a) Administrativa služebních cest

     b) Schvalování faktur

     c) Objednávky

     d) Obchodní nabídky

     e) Nákupní administrativa

     f) eFakturace

 

Technologie

* Možnosti a omezení současných technologií

* Řešení vazeb na ekonomické a agendové systémy

* Předvedení formulářové technologie Software602

 

 

Zdroj: Software602

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality