Hlavní navigace

Sníh těší lyžaře i energetické giganty

6. 12. 2010

Sdílet

V moderované diskusi Martina Chalupského, Head of PR & Press Services, RWE Transgas, vystoupili Jiří Beran, člen představenstva a ředitel skiareálu Špindlerův Mlýn, a Olga Charvátová-Křížová, první česká resp. československá držitelka olympijské medaile v alpském lyžování ze ZOH. Nadšení ze sněhové nadílky sdílel i Martin Herrmann, předseda představenstva RWE Transgas, ale především z obchodního pohledu, tedy kvůli zvýšení spotřeby zemního plynu. 

 

Ve znamení bílé tmy

Společenské setkání na téma „Energie české lyžování“ proběhlo stylově právě v den, kdy se Česko ponořilo do bílé tmy, sníh zavalil nejen lyžařské areály, ale nevídaný příděl dostalo i hlavní město Praha. Společnost RWE Transgas bude již 6. sezónu dominantním partnerem českého lyžování, a je tak nejznámějším sponzorem v tomto sportovním odvětví. „Ročně investujeme do podpory českého lyžování 20 milionů korun. Podporujeme rekreační lyžování a zajištění bezpečnosti v šestnácti areálech po celé ČR,“ řekl úvodem Martin Chalupský, Head of PR & Press Services, RWE Transgas.

Systém podpory je propracován do naprostých detailů, přičemž cílí především na bezpečnost lyžování široké veřejnosti. Za dobu trvání spolupráce tak mohly být pořízeny tisíce metrů bezpečnostních sítí, značení sjezdových i běžeckých tratí, podpora směřuje také do informačních médií o zpravodajství z lyžařských areálů a zdravým i handicapovaným dětem do lyžařských škol, jako jsou Sportovní akademie ve Špindlerově Mlýně či Lyžařská akademie ve Vrbně pod Pradědem. Bonusem pro každého lyžaře jsou pak kapesníčky, které mají k dispozici u nástupu na lanovky v jednotlivých areálech. Projekt „Energie českého lyžování“ je pro RWE Transgas z marketingového hlediska významným nástrojem na budování image a posílení značky vůči zákazníkům. „V ČR jsou 3 miliony lyžařů, proto zacílení na takto velkou cílovou skupinu pro nás bylo mimořádně zajímavé,“ řekl závěrem Martin Chalupský.

 

Podnikání v pásmu lesa

Spolupráci si pochvaloval Jiří Beran, člen představenstva a ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn: „Podnikáme v pásmu lesa, čili nelze obalit všechny stromy a zabránit všem úrazům, ale cokoli stavíme nového, musí být zabezpečeno proti úrazu. Za podpory RWE se nám to daří, ať už jde o sloupy vleků nebo třeba sněžná děla.“ Zahraničním rezortům nemůže ČR konkurovat rozlohou, délkou ani šířkou sjezdovek, ale právě kvalitou úpravy a bezpečnostních opatření. Špindlerův Mlýn dnes hlásí perfektní podmínky a lyžařská sezóna je v plném proudu. V sobotu se rozjelo nejvýznamnější centrum českého lyžování areál Svatý Petr a plný provoz spustí také Modrá sjezdovka. Pro sportovní lyžařskou jízdu jsou vyhledávané tratě na Medvědíně, na rodiny s dětmi a také snowboardisty čeká areál Horní Mísečky.

Besedy se zúčastnila Olga Charvátová-Křížová, neúspěšnější česká sjezdařka 20. století a historicky první československá držitelka olympijské medaile ve sjezdovém lyžování, dnes prezidentka Sportovní akademie ve Špindlerově Mlýně. „Je to už dávno, dnes je všechno jinak,“ řekla o svém olympijském úspěchu z roku 1984 v Sarajevu Olga Charvátová-Křížová a dodala, že dnešní doba nabízí pro vrcholový sport mnohem více možností, ale představuje též nemalou finanční zátěž na rodiny i kluby. Pro úspěch je nutné zázemí v rodině, věnovat dětem veškeré prostředky i čas, dále talent závodníka, píle, a také finance, trenérské zázemí atd. A zapomínat se samozřejmě nesmí na zdraví. „Děti je nutné vést ke zdravému způsobu života, všechny vyspělé národy investují do zdraví dětí a my se o to snažíme i na špindlerovské Sportovní akademii,“ dodala Olga Charvátová-Křížová, kterou lyžování provází celým životem, a nyní se věnuje trenérské činnosti dětí a mládeže.

 

Zdroj: ConPro

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?