Hlavní navigace

Sedm důvodů, proč ve firmě přejít na Windows 7 Professional

29. 11. 2010

Sdílet

Sedm důvodů pro přechod na Windows 7 Professional:

1. Návratnost investice za sedm měsíců a úspora 43 hodin času každého pracovníka ročně.

2. Nové uživatelské rozhraní umožňuje snadnou práci s otevřenými okny a rychleji spouštět a přecházet mezi programy a dokumenty.

3. I bez serveru můžete jednoduše sdílet soubory a tiskárny až mezi deseti počítači pomocí funkce Domácí skupina.

4. Kompatibilita programů v systému Windows 7 Professional je vyřešena pomocí funkce Windows XP Mode.

5. Vylepšený režim napájení zajistí delší výdrž notebooku na baterie a úsporu energie v případě nečinnosti počítačů.

6. Pokročilý způsob zálohování umožňuje při ztrátě notebooku nebo při poruše rychlý návrat k normálnímu stavu.

7. Nové bezpečnostní funkce Internet Exploreru ochrání vaši firmu před útoky z internetu.

 

Návratnost do sedmi měsíců

Nezávislá analytická společnost IDC nedávno zveřejnila studii o vlivu nasazení operačního systému Windows 7 Professional v prostředí menších firem. Výsledky založené na reálných zkušenostech těchto firem ukázaly, že se jim vrátí prostředky spojené s nasazením tohoto systému v průměru už za sedm měsíců a jeden pracovní týden.

„Windows 7 jsme vyvíjeli v úzké spolupráci s koncovými i firemními zákazníky a jejich vliv je vidět jak ve výsledcích studie, tak i v pozitivním přijetí Windows 7 ze strany uživatelů. Zhruba po roce od uvedení na trh se operační systém Windows 7 stal druhým nejpoužívanějším systémem v České republice,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

 

Úspora 43 hodin ročně

Podle studie společnosti IDC stráví uživatel systému Windows 7 Professional neproduktivními činnostmi o 43 hodin méně než uživatelé předchozích verzí Windows, především Windows XP. To představuje jeden pracovní týden na každého pracovníka.

 

O 25 tisíc více na rozvoj

Studie prokázala i zmíněné finanční úspory. Podle výpočtů IDC může menší firma ušetřit na každém počítači s Windows 7 Professional díky kombinaci nižší zátěže na straně IT odborníků a zvýšení efektivity uživatelů počítačů až 25 tisíc korun ročně (1400 amerických dolarů).

 

Získejte pro své zaměstnance školení na Windows 7 a Microsoft Office 2010 zdarma

Zkuste štěstí v soutěži, kterou nyní společnost Microsoft připravila. Na stránkách www.windows.cz/smb stačí jen vyplnit odpovědi na deset otázek. Pět vybraných firem získá školení pro pět svých zaměstnanců na Windows 7 nebo Microsoft Office 2010. Více informací o přechodu na nový systém Windows 7 Professional získáte od svého dodavatele IT nebo navštivte stránky www.microsoft.cz/prodejci a vyberte si některého z partnerů společnosti Microsoft.

 

P. R.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality