Hlavní navigace

Společnost PayU kupuje izraelského poskytovatele platebních technologií ZOOZ

24. 7. 2018

Sdílet

Částka za samostatnou akvizici ZOOZ není veřejná. Celková částka za strategické akvizice a investice společnosti PayU do globálních fintech společností po celém světě od roku 2016 přesahuje 350 milionů dolarů. Týmy ZOOZ a PayU budou spolupracovat na vytvoření přední globální platební infrastruktury budoucnosti. V rámci této vize budují komplexní, modulární a vysoce flexibilní platební platformu ‘Payment OS platform’, která bude podporovat nové trendy v odvětví plateb a reagovat na měnící se potřeby obchodníků. Mezi funkcionality, které platforma nabízí, patří například fraud management (správa podvodných transakcí), reporty v reálném čase a tzv. smart routing nebo-li inteligentní směrování plateb dle stanovených pravidel.

 

„Akvizice přichází po ročním úspěšném a produktivním partnerstvím mezi PayU a ZOOZ, které už prospělo také českým obchodníkům, jako je Kiwi.com. Bližší spolupráce se ZOOZ nám pomůže zlepšit platformu PayU Hub a dále podporovat ambiciózní obchodníky, kteří se chtějí rozšířit i mimo území České republiky“, říká Barbora Tyllová, Country Manager pro Česko, Slovensko a Maďarsko.


Prostřednictvím platformy PayU Hub získají obchodníci přístup k 2,3 miliardám nových zákazníků na vysoce rostoucích trzích. PayU Hub využívá platební infrastrukturu společnosti PayU a nejmodernější technologii společnosti ZOOZ a otevírá tak obchodníkům s celosvětovými ambicemi přístup na nové trhy a stanovuje nový standard pro přeshraniční platby.
V rámci dohody se v létě 2018 stanou spoluzakladatel a generální ředitel společnosti ZOOZ Oren Levy a CTO (technický ředitel) ZOOZ Ronen Morecki součástí globálního vedoucího týmu společnosti PayU. Tento tým se zaměřuje na technologický a obchodní rozvoj firmy. Tým 70 zkušených technických a platebních expertů ZOOZ se stane součástí týmu PayU, což posílí technické schopnosti celé firmy.

 

Podle zprávy Accenture dosáhne v roce 2020 přeshraniční trh velikosti 994 miliard dolarů a téměř dvě třetiny přeshraničních obchodů budou pocházet z trhů s vysokým růstem, jako je Asie a Latinská Amerika. Alternativní způsoby platby stále představují až dvě třetiny všech plateb na těchto trzích.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality