Hlavní navigace

Společnost Web4U s.r.o. se stala nejlepším registrátorem pro domény .CZ

1. 9. 2011

Sdílet

Společnost Web4U dnes získala od sdružení CZ.NIC, provozovatele registru doménových jmen .CZ, certifikaci potvrzující, že Web4U je profesionálním certifikovaným registrátorem splňujícím přísná kritéria CZ.NIC. Web4U v hodnocení získal všech 5 hvězdiček a zároveň jako jediný z 83 registrátorů .CZ domén obdržel 100% hodnocení. Společnost Web4U se tak stala podle hodnocení CZ.NIC nejlepším registrátorem pro domény .CZ.

„Certifikace, kterou jsme dnes získali od CZ.NIC, je pro nás důležitým oceněním naší mnohaleté usilovné práce zaměřené na neustálé zlepšování našich služeb,“ uvedl Jan Bednář, generální ředitel společnosti. „Získané certifikace si ceníme obzvláště proto, že se nám jako jedinému registrátorovi české národní domény podařilo ve všech 47 hodnocených kritériích získat plný počet bodů.“

Sdružení CZ.NIC v rámci procesu certifikace hodnotilo u každého z registrátorů české národní domény .cz celkem čtyři oblasti – samotný proces registrace domén .cz, existenci navazujících služeb, nápovědu a dokumentaci a technickou funkčnost webu. Každá z těchto kategorií obsahovala jednotky až desítky hodnocených kritérií. Každé z hodnotících kritérií přitom bylo zvoleno s ohledem na skutečné potřeby zákazníků, kteří si české domény registrují.

Společnost Web4U se nejen v oblasti registrace .CZ domén dlouhodobě zaměřuje na zavádění nejnovějších technologií a na co nejvstřícnější přístup vůči zákazníkům. Veškeré .CZ domény registrované prostřednictvím Web4U jsou chráněné technologií DNSSEC. Všichni zákazníci navíc mohou svou doménu provozovat i na nové generaci IP adres IPv6, takže mají jistotu, že i v průběhu nadcházející migrace na novou generaci internetového protokolu budou jejich domény stále dostupné. Nastavení DNS u svých domén může zákazník kdykoliv jednoduše sám změnit prostřednictvím interaktivního ovládacího panelu.

CZ.NIC při procesu certifikace také ocenil, že Web4U podporuje autentizaci a autorizaci uživatelů prostřednictvím moderní služby mojeID i to, že zákazníky bezplatně informuje před vypršením platnosti jejich domény nejen pomocí e-mailu, ale také prostřednictvím SMS. Plný počet bodů v hodnocení CZ.NIC získala také zákaznická podpora, která je dostupná nonstop prostřednictvím telefonu i e-mailu a zákazník si dokonce prostřednictvím webového formuláře může vyžádat, aby mu pracovníci technické podpory zavolali na jeho telefonní číslo.

 

O společnosti

Web4U poskytuje webhostingové a serverhostingové služby již od roku 2001. Služeb společnosti využívají nejen v České republice desítky tisíc klientů, kteří mají k dispozici širokou škálu hostingových služeb a balíčků i nonstop technickou podporu. Společnost se díky svým inovativním produktům řadí nejen mezi evropskou, ale i světovou špičku – např. globální podporu bezpečnostního standardu DNSSEC zavedla jako první na světě. Od ledna 2011 se společnost Web4U stala jako jedna z mála společností v České republice certifikovaným partnerem společnosti Microsoft pro poskytování cloud computingových služeb na technologii Microsoft Hyper-V Cloud. Kromě služeb privátního cloudu, na kterých nabízí své hostingové služby ASP.NET, společnost nabízí hostingové služby na platformě Linux a PHP.

 

 

Zdroj: Web4U

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality