Hlavní navigace

Tatra Trucks chce více žen ve výrobě

29. 12. 2016

Sdílet

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks v letošním roce uskutečnila náborovou kampaň a od začátku roku přijala přes 350 nových zaměstnanců. Nyní v Tatře pracuje 1349 zaměstnanců a s náborem nových pracovníků automobilka nekončí. Ráda by oslovila také ženy a podpořila u nich zájem o technické profese.

 

V dnešní době již technické profese v nejstarší automobilce ve střední Evropě nejsou tak fyzicky náročné jako dříve. Obsluha strojů vyžaduje spíše pečlivost, přesnost a přemýšlení. Tatra hledá ty nejlepší kandidáty, a proto přichází s nabídkou technických pracovních pozic také pro ženy. „Chceme technicky vzdělané ženy nalákat i do tradičně mužsky vnímaných profesí. Dnes už neplatí, že veškeré technické profese ve výrobě mohou vykonávat jen muži z důvodu fyzické náročnosti,“ říká personální ředitelka společnosti Tatra Trucks Kateřina Nogolová.

 

Mezi pozice, které Tatra dlouhodobě obsazuje a mohou je zastávat i ženy, patří například obráběčka kovů, která má na starost broušení, soustružení a ostření složitějších nástrojů; koordinátorka výroby, která zodpovídá za rozplánování určené výrobní oblasti, spolu-koordinuje činnost dílen nebo stanovuje plánovací činnosti; dále pozice techničky servisu nebo skladnice.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?