Hlavní navigace

Top 10+1 tipů do kanceláře pro podporu tvořivosti

30. 7. 2016

Sdílet

Dnešní office centrum by mělo být zařízené moderně a také tak, aby se každému pracovalo pohodlně.

 

Vzhled kanceláře

 

Pochopitelně, že nesmírně záleží na samotném vzhledu vaší kanceláře. Ta by měla být barevně zkombinovaná, ale vyvarujte se příliš zářivým barvám, které by vás během práce mohly rozptylovat. Nebojte se však oživit interiér barevnými doplňky v podobě různých boxů, kartonů či psacích potřeb.

 

Komunita

 

Je nesmírně důležité, aby zaměstnanci, kteří působí v jedné kanceláří společně, mezi sebou vycházeli a rozuměli si. Je třeba budovat mezi nimi komunitu, nebát se řešit problémy nahlas a občas i zariskovat.

 

Pozorujte

 

K úspěšně vybudované komunitě přispějete i tím, že budete sledovat chování vašich kolegů. Pozorujte to, zda jsou spokojeni se svým pracovním stolem, zda pohodlně sedí a nic jim nechybí. Pokud byste našli nějaký nedostatek, ihned se ho snažte vyřešit!

 

Městské zóny

 

Klidně se nechte inspirovat tzv. městskými zónami. Mnoho firem je přesvědčeno, že neodmyslitelnou součástí by měla být také kuchyňka. Někdy je správné oznámit svým kolegům něco důležité právě na takovém místě, což může působit uvolněným dojmem. Vždyť dennodenně se rodiny setkávají právě v kuchyni.

 

Vlastní prostor

 

Není nad svůj vlastní prostor, no ne? Každý má rád své soukromí, kde může klidně pracovat a soustředit se na danou činnost. Svou zónu si můžete oddělit například oblíbenou hračkou z dětství či vlastně vyrobeným předmětem.

 

Kancelářský šum

 

Možná jste si všimli, že pokud je v místnosti, resp. v kanceláří několik osob najednou, najednou začnou vyprávět o něco tišší. Je to vcelku logické, ale pokud byste se chovali přesně opačně, tedy začali si povídat mezi sebou nahlas, atmosféra bude najednou úplně jiná!

 

Jeden pracovní stůl

 

Ve většině firem má každý zaměstnanec svůj vlastní pracovní stůl. Bohužel to je v mnoha případech zbytečné, protože častot jsou zaměstnanci spíše na cestách než v kanceláři, a tak se nebojte sáhnout po jednom větším stole a zbylé peníze investovat do něčeho jiného.

 

Hry

 

V mnoha firmách se najdou různé společenské hry, které pomohou uvolnit napětí například před pracovním pohovorem nebo před důležitým jednáním. Některé hry mají dokonce pozitivní účinky na duševní, ale i fyzické zdraví člověka, tak proč si alespoň jednou za čas nezarelaxova i v práci?

 

Kreativita

 

Není nad své vlastně vyrobené sklenice na kávu či sešity. Může to působit milým dojmem, tak proč nepotěšit kolegů něčím originálním? Vyzkoušejte při nejbližší poradě každému ze zaměstnanců položit na stůl papír s tužkou a nechte je tvořit!

 

Nespěchejte

 

Samozřejmě, že jako každá firma, tak i vy chcete mít vše zařízeno co nejdříve. Netřeba se však nikam chvátat a raději všechno dělejte postupně. Vše si pořádně promyslete a zvažte, kde se vyplatí investovat a kde naopak až tak ne.

 

Soustřeďte se

 

V každém podniku by měl být jakýsi "koutek", kde si může kdokoliv jen tak odpočinout, přemýšlet zda řešit pracovní problém. Je to prostor, který umožňuje každému pracovat samostatně a v soukromí.

 

Kanceláře v Praze nebo v dalších větších městech často splňují všechna kritéria, které vám a vašim kolegům umožní pracovat po celou dobu naplno, v příjemné atmosféře a v plně vybavených prostorách. Moderní design, nádherně barvy a propracované detaily jsou důvody, proč si vybrat místo pro vaši práci právě tady!

 

Zdroj: kancelare.cz 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?