Hlavní navigace

Už jste někdy odeslali e-mail s citlivými informacemi nesprávnému příjemci?

26. 4. 2010

Sdílet

Společnost Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), činná v oblasti zabezpečení internetu, oznámila před nedávnem své nové bezpečnostní řešení Data Loss Prevention (DLP), které pomáhá podnikům změnit detekci ztráty dat na účinnou prevenci, a to za pomoci preventivní ochrany citlivých informací jako jsou interní směrnice, důvěrné dokumenty, smlouvy a další před neúmyslnou ztrátou. Zmiňované řešení nabízí podrobné definice politik, které lze sjednotit se stávajícími datovými procesy ve firmě a zároveň vzdělává koncové uživatele o těchto procesech při jejich uplatňování. Kromě monitorovacího vyhledávače, který zaručuje vysokou přesnost při zjišťování možného narušení dat, přináší Check Point do oblasti DLP i lidský faktor a umožňuje uživatelům reagovat na případné bezpečnostní incidenty v reálném čase.

 

I mistr tesař se někdy utne 

„Prevence před ztrátou dat je univerzálním podnikovým problémem a nám všem se může neopatrností stát, že odešleme email s citlivými informacemi nesprávnému příjemci. Poprvé v historii bezpečnosti přicházíme s řešením úniku dat i tohoto typu,“ říká Daniel Šafář, Country Manager společnosti Check Point pro region CZ+. „Díky kombinaci inovativních technologií s ověřovacím řešením UserCheck umožňuje naše řešení prosazovat firemní bezpečnostní politiky, vzdělávat uživatele a vyloučit úmyslné i neúmyslné ztráty dat.“

S Check Point DLP mají firmy možnost aktivovat technologii UserCheck, která upozorní uživatele vyskakovacím oknem nebo emailem v případě, že mohou být data v ohrožení. Zaměstnanci jsou tak vyzváni k rychlému napravení incidentu ještě před tím, než dojde k úniku dat. Unikátní ověřovací funkce Check Pointu tak vzdělává uživatele o firemních datových politikách na jejich vlastních incidentech a zároveň minimalizuje zpřístupnění citlivých dat zaměstnancům IT oddělení.

 

Za méně než tři hoďky… 

Soubory, které jsou odesílány nebo nahrávány na web, jsou zpracovány novou technologií MultiSpect™ vyhledávačem, který kontroluje všechna přenášená data a s vysokou přesností sleduje vzájemné vztahy uživatelů, datových typů a procesů. Řešení Check Point DLP nabízí společnostem dosažení okamžité prevence i bez najímání nákladných bezpečnostních konzultantů za pomoci více než 250 osvědčených předdefinovaných politik, které zabraňují personálně identifikovatelným informacím a interním datům v jejich úniku.

„V minulosti jsme hledali DLP řešení a našli jich na trhu mnoho. Všechna ale byla extrémně složitá a náročná na implementaci,“ říká Etienne Greeff, ředitel profesionálních služeb ve společnosti MIS CDS, nezávislé bezpečnostní poradenské firmě. „Check Point DLP odstraňuje bezpečnostní složitosti spojené s prevencí ztráty dat. Byli jsme schopni snadno použít přizpůsobitelné a předdefinované politiky na naše podnikové potřeby a vše bylo plně nasazeno za méně než tři hodiny.“

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality