Hlavní navigace

Vladimír Dlouhý bude od ledna 2015 řídit Mezinárodní obchodní komoru

22. 10. 2014

Sdílet

„Vysoce si vážím důvěry, kterou mi nejvýznamnější představitelé českého podnikatelského světa svou volbou projevili. Zároveň mě velice těší, že se mým zvolením otevřel prostor pro návrat k někdejší opravdu velice úzké spolupráci mezi oběma komorami,“ řekl po jednání budoucí předseda ICC Vladimír Dlouhý. „Já jsem zase přesvědčen o tom, že správa ICC ČR bude i nadále v těch nejlepších rukách,“ konstatoval současný předseda Mezinárodní obchodní komory ČR Michal Mejstřík.

 

Michal Mejstřík odchází

Vladimír Dlouhý se ujme úřadu v lednu 2015 a nahradí ve funkci profesora Michala Mejstříka, kterému skončilo druhé dvouleté funkční období, a stanovy ICC ČR již další zvolení neumožňují.

 

Mezinárodní obchodní komora (International Chamber of Commerce - ICC) byla založena v roce 1919, sídlí v Paříži. Dnes reprezentuje tisíce společností a asociací z více než 120 zemí.

Prostřednictvím národních výborů ICC podnikatelé přenášejí své zájmy, stanoviska a názory na představitele nejvyšších orgánů, institucí a vlád všech zemí, včetně OSN, EU, WTO, OECD a G20, u kterých má ICC poradní status na nejvyšší úrovni.

ICC má neotřesitelnou autoritu k vytváření pravidel, podle kterých se provádí mezinárodní obchod. Přestože jsou tato pravidla dobrovolná (nemají povahu zákonů), jsou používána v každodenním styku a stala se tak neoddělitelným stavebním pilířem mezinárodního obchodu.

ICC poskytuje velký rozsah zásadních služeb, mezi kterými hraje důležitou roli provádění rozhodčích řízení v rámci stálého rozhodčího soudu - Mezinárodní rozhodčí soud ICC. Tento soud je celosvětově nejvýznamnější rozhodčí institucí.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality