Hlavní navigace

CzechTrade pomáhá evropským firmám podnikat v ČR a naopak

2. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © Anton Balazh - Fotolia.com
Chcete začít podnikat v Evropě? Ideálním průvodcem, který vám v několika jazycích poskytne důležité informace, jak zahájit podnikání a poskytovat služby v zahraničí či jaké jsou podmínky zaměstnávání v zemích EU, je portál Vaše Evropa. Na jeho tvorbě a propagaci se aktivně podílí i agentura CzechTrade.

Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade a portál BusinessInfo.cz společně s ministerstvy vnitra a průmyslu a obchodu shromažďují informace a oficiální zdroje o podnikání v České republice a předávají je portálům Your Europe (www.europe.eu/youreurope) a Your Europe Business (http://europa.eu/youreurope/business/index_cs.htm). Cílem stránek spravovaných Evropskou komisí je, aby zahraniční podnikatelé našli relevantní informace ve vlastním jazyce.

 

Hladce a obrace

„Ostatní země zase recipročně zpracovávají informace o podmínkách podnikání u nich a z toho pak mohou těžit naši podnikatelé či exportéři, kteří chtějí působit v zemích EU. Portál Your Europe je informační projekt, ze kterého mají prospěch podnikatelé v celé Evropě,“ říká vedoucí elektronických produktů agentury CzechTrade Michal Sontodinomo, který je českým zástupcem v redakční radě pro oblast podnikání a dohlíží na správnost a aktuálnost informací a na jejich propojení se zdrojovými weby.

„Informační portál, který sdružuje na jednom místě základní informace o podmínkách pro podnikání ve všech zemích Evropské unie, považuji za skvělý nápad. O tom, že nejsem sám, svědčí jeho neustále rostoucí návštěvnost, která dosáhla v roce 2013 čísla 6,5 milionu, a vysoká spokojenost jeho uživatelů,“ říká generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal.

Portál Your Europe pomáhá i českým občanům řešit situace, které mohou nastat v souvislosti s jejich pobytem nebo podnikatelskou činností v jiných evropských zemích, a předcházet tak zbytečným byrokratickým průtahům a případným problémům.

 

ICTrocenka

 

 

Byl pro vás článek přínosný?